Переможцем шахового турніру, присвяченого пам’яті Богдана Воробця, став випускник Львівського університету Володимир Виваль

Близько 50 поціновувачів шахів, серед яких – студенти, працівники та випускники Львівського національного університету імені Івана Франка, взяли участь у шаховому турнірі, присвячений пам’яті Богдана Воробця, що відбувся 9 квітня 2016 року в головному читальному залі Наукової бібліотеки Університету.

Під час урочистого відкриття турніру з вітальним словом звернувся до шахістів голова оргкомітету, член правління Асоціації випускників, доцент кафедри алгебри і логіки механіко-математичного факультету Юрій Іщук, який розповів про історію проведення шахових турнірів і матчів, ініціатором яких була Асоціація випускників ЛНУ ім. Івана Франка, та про ідею присвяти цих шахових змагань пам’яті талановитого шахіста, викладача механіко-математичного факультету Львівського університету Богдана Воробця. Юрій Богданович також подякував за допомогу в організації турніру Первинній профспілковій організації працівників, Первинній профспілковій організації студентів, Спортивному клубу та Науковій бібліотеці Університету.

Голова Спортивного клубу Університету Ігор Кукурудзяк побажав учасникам турніру безкомпромісної боротьби за перемогу, цікавих партій, що сприятимуть підвищенню рівня спортивної майстерності.

Спогадами про Богдана Воробця поділився міжнародний майстер спорту з шахів Володимир Бутурин. Володимир Степанович закцентував увагу на цікавих фактах із біографії Богдана Воробця і розповів про широкий спектр його зацікавлень та досягнень, які виходять далеко за межі шахів і математики.

Присутні також мали змогу ознайомитись із зошитами Богдана Дмитровича, де були його нотатки й аналіз шахових партій, враження від прочитаних книг, математичні й філософські роздуми.

Про багатогранність постаті Богдана Воробця йшлося в промові проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’яна Лозинського. Мар’ян Володимирович відзначив, що у квітні 2011 року на базі Університету було проведено шаховий турнір (матч), присвячений 70-річчю Богдана Воробця, у травні 2012 року Асоціація випускників провела шаховий турнір серед випускників, а в 2012-2013 роках шахові матчі відбулись із випускниками Львівської політехніки. Щоб не переривати хорошу традицію, було запропоновано весняний шаховий турнір в Університеті зробити щорічним.

Проректор Мар’ян Лозинський також ознайомив учасників турніру зі заходами,  які відбуваються в Університеті з метою популяризації та розвитку шахового спорту, та звернувся до присутніх з проханням подавати свої пропозиції щодо покращання роботи університетської Школи шахової майстерності.

Головний суддя турніру Іван Ільницький також поділився спогадами про свого вчителя математики і колегу по шаховій команді Університету – Богдана Воробця. Іван Миколайович ознайомив учасників із регламентом турніру та правилами і побажав перемоги учасникам змагання.

Після семи турів боротьби на шахівницях було встановлено переможців турніру:

I місце виборов Володимир Виваль, кандидат у  майстри спорту з шахів, випускник фізичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка;

II місце – Святослав Попович, майстер спорту з шахів, старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту ЛНУ ім. Івана Франка;

III місце – Вадим Бондарець, міжнародний майстер спорту з шахів.

Усіх учасників шахового турніру нагородили грамотами і пам’ятними призами. За 1-7 місця було вручено грошові премії. Окрім того, спеціальним призом – книгою Любомира Гузара «Андрей Шепьтицький – митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму» було відзначено Анну Гавришкевич, Володимира Бутурина та Юлію Савчук.

Світлини: Марини Олійник Більше фото