Представники Львівського університету поділились  із донецькими й луганськими колегами  досвідом впровадження освітніх інновацій і стратегією входження в європейський освітній простір

Львівська академічна спільнота є однією з найбільш включених у процес інтеграції української вищої освіти в європейський простір вищої освіти та наукового дослідження і здатна запропонувати низку системних підходів до вдосконалення менеджменту й освітніх технологій у ВНЗ східного та південного регіонів України.

У рамках програми для менеджерів українських ВНЗ, діяльність яких перенесена з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, 9 березня 2016 року делегація представників Донецького національного університету (м. Вінниця), Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Донецького державного університету управління (м. Маріуполь) відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка.

Під час офіційної зустрічі адміністрації Університету з гостями зі Східної України з вітальним словом звернувся Ректор, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович розповів колегам із Донеччини та Луганщини про стратегічні напрями розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка та наголосив на необхідності розвитку внутрішньої академічної мобільності й поглибленні співпраці львівських і східноукраїнських вишів.

Ректор також зауважив, що порівняно з минулорічними вступними кампаніями цьогоріч спостерігалася тенденція до збільшення кількості абітурієнтів, охочих навчатися у ЛНУ ім. Івана Франка, із центральних і південно-східних областей. «Понад 100 вступників зі сходу України стали студентами Львівського національного університету імені Івана Франка», – сказав Володимир Мельник.

«Ваш Університет був одним із перших, хто підтримав нас у важкий час, коли ми змушені були переїхати до Вінниці, аби там Донецький національний університет зміг відновити свою роботу», – зазначили донецькі колеги та подякували львів’янам за солідаризацію та небайдужість.

Після екскурсії Музеєм історії Університету делегація представників академічних спільнот Донецьких і Луганських університетів взяла участь у тематичних воркшопах.

Успішні практики впровадження освітніх інновацій у Львівському національному університеті імені Івана Франка учасникам програми презентували проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька, проректор з наукової роботи Роман Гладишевський і проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.

Про пріоритетні напрями розвитку міжнародної співпраці Львівського університету розповіла проректор Марія Зубрицька, яка представила колегам зі Східної України стратегію інтернаціоналізації ЛНУ ім. Івана Франка. Реалізація цієї «дорожньої карти», за словами проректора, передбачає впровадження нової концепції вивчення іноземних мов, розроблення й запровадження англомовних курсів, спільних магістерських і докторантських програм, видання подвійних дипломів, розширення мережі міжнародних літніх шкіл і спектру сертифікаційних програм.

Марія Олексіївна зосередила увагу учасників зустрічі на мобільності студентів, викладачів і науковців Університету й академічних обмінах. Проректор відзначила добру практику співпраці зі закордонними науковими та освітніми інституціями в рамках міжнародних програм і проектів.

Про досвід реалізації проектів Еразмус+ і Темпус розповіла доцент кафедри країнознавства та міжнародного туризму факультету міжнародних відносин, координатор проектів Еразмус+ у Львівському університеті Оксана Краєвська.

Стратегічні цілі розвитку науки в Університеті окреслив проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України Роман Гладишевський. «Львівський університет націлений на «Горизонт 2020», – зазначив проректор і додав, що в планах Університету –   створення потужного наукового парку, що сприятиме втіленню в життя науково-дослідницьких та інноваційних проектів.

Роман Гладишевський закликав колег із Донеччини та Луганщини долучитися до міжнародних конференцій, які організовує ЛНУ ім. Івана Франка, до спільних наукових досліджень і публікації статей у журналах Львівського університету, що входять до наукометричних баз даних.

«Шість наукових об’єктів нашого Університету є національним надбанням України. Це – чудова база для експериментальних досліджень», – підкреслив проректор і запропонував підтримку східноукраїнським науковцям, які можуть використовувати платформу Університету для роботи над своїми науковими проектами.

Про підсумки наукової діяльності у Львівському університеті за 2015 рік йшлося у виступі начальника науково-дослідної частини Юрія Плевачука.

Проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський та завідувач Відділу інформаційного забезпечення Ольга Осередчук представили присутнім презентацію проектів, у яких бере участь Відділ інформаційного забезпечення.

Представники делегації також відвідали низку факультетів, побували в Науковій бібліотеці та Прес-центрі.

Львівський університет належить до тих ВНЗ, які мають комплекс передових академічних практик, що не властиві більшості українських університетів. Відтак, працівники Університету радо поділились досвідом і висловили готовність до налагодження конструктивного діалогу з колегами з університетів Донеччини та Луганщини з метою зміцнення тривалої продуктивної співпраці.

Відчувши неповторну атмосферу й дух Львівського університету, учасники делегації під час спілкування з колегами мали можливість встановити професійні й особистісні зв’язки та розширити мережу корисних контактів, а також отримати відповіді на ті питання, які для східноукраїнських університетів є зараз особливо актуальними. Йдеться про досвід побудови довготермінової стратегії розвитку університетів, переміщених із територій Донецької та Луганської областей, про успішні практики організації міжнародних наукових та освітніх проектів і компетентністний підхід до організації навчання.

 

Додамо, що в рамках візиту до Львова учасники програми також ознайомилися з роботою Національного університету «Львівська політехніка» та Українського католицького університету.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото