Представники Львівського університету взяли участь в заходах проєкту Програми NAWA «Підтримка співпраці Опольського університету з українськими університетами в рамках альянсу FORTHEM»

Впродовж 18-22 квітня 2023 року науково-педагогічні працівники факультету міжнародних відносин, зокрема, заступник декана факультету міжнародних відносин, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Юрій Федунь, доцент кафедри європейських та регіональних студій Ігор Зінько та доцентка кафедри європейських та регіональних студій, Інституційна координаторка програми Еразмус+ у Львівському університеті, керівниця Сектору академічної мобільності відділу міжнародних зв’язків Оксана Краєвська відвідали Опольський університет (м. Ополе, Польща) та взяли участь у першому заході в рамках реалізації проєкту «Підтримка співпраці Опольського університету з українськими університетами в рамках альянсу FORTHEM» https://www.forthem-alliance.eu/, що фінансується Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA).

Альянс FORTHEM об’єднує нове покоління креативних європейців, здатних співпрацювати за різними мовами, кордонами та дисциплінами для подолання суспільних проблем і нестачі навичок, з якими стикається Європа. FORTHEM — це мережа з дев’яти багатопрофільних державних дослідницьких університетів із сильною регіональною прив’язкою у Фінляндії, Франції, Німеччині, Італії, Латвії, Норвегії, Польщі, Румунії та Іспанії.

Львівський університет офіційно долучився до проєкту у квітні 2023 року і впродовж року реалізовуватиме низку спільних заходів разом з університетами-партнерами за підтримки та координації Опольського університету та фінансування NAWA.

Учасники проєкту взяли участь у міжнародному семінарі «Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) та її виклики в XXI столітті», на якому обговорювалися різноманітні питання Центрально-Східної Європи та наголошувалося, що ЦСЄ є особливим геополітичним, соціальним і культурним регіоном, який має спільну спадщину, але все ще характеризується значними відмінностями, коли йдеться про історичний досвід, культурні ідентичності та політичні інститути.

Під час семінару Оксана Краєвська виступила з лекцією на тему  «Україна та ЄС : виклики співпраці», а Юрій Федунь виголосив доповідь на тему «Найбільш забруднені регіони  світу: викиди СО2 в Центральній та Східній Європі». Семінар став платформою для побудови міцнішої академічної спільноти в регіоні ЦСЄ та співпраці між університетами України, Польщі, Чехії, Румунії та Угорщини.

Ігор Зінько прочитав лекцію студентам Інституту політології та державного управління Опольського університету на тему «Геополітичні особливості декомпозиції території Російської Федерації», яка викликала жвавий інтерес та цікаву дискусію.

Під час візиту відбулася також офіційна зустріч з деканом факультету політології та соціальної комунікації, доктором габілітованим, професором Опольського університету Адамом Дросиком директором Інституту політології та державного управління доктором габілітованим, професором Опольського університету Лехом Рубішем, завідувачкою кафедри регіональних студій, докторкою габілітованою, професоркою Опольського університету Евою Ганович та координатором програми візиту, ад’юнктом кафедри регіональних студій, доктором Бартошем Чепілем. Учасники обговорили стан та перспективи співпраці між нашими факультетами та інститутом, а також реалізацію спільних заходів та конференцій.

Оксана Краєвська зустрілася з Александрою Кремс, відповідальною особою за проєкт NAWA в Бюро науки та управління проєктами Опольського університету та обговорила плани щодо його реалізації упродовж 2023 року за участі в них студентів та викладачів Львівського університету (в березні вже були проведені конкурси на участь студентів Університету в літніх школах партнерів Альянсу FORTHEM https://international.lnu.edu.ua/litnia-shkola-dlia-studentiv-lnu-im-franka-na-fakulteti-pedahohichnoi-osvity-universytetu-valensii-ispaniia/), а також з координаторкою програми Еразмус+ в Опольському університеті Галиною Палмер-П’єстрак, з якою обговорила план реалізації міжінституційної угоди в рамках програми Еразмус+.

Нагадаємо, Львівський та Опольський університет спільно реалізують проєкти міжнародної академічної мобільності з 2015 року і наразі триває конкурс для студентів Львівського університету на навчання впродовж першого семестру 2023/2024 н.р. в Опольському університеті. Деталі оголошення на конкурс за посиланням  https://international.lnu.edu.ua/erasmus-opole-university/#students

Більше фото