Презентація монографії Ярослава Лопушанського “Віденська Франкіана”
Запрошуємо на презентацію монографії кандидата філологічних наук, доцента кафедри англійської мови та перекладу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, директора Австрійської бібліотеки у Дрогобичі Ярослава Лопушанського “Віденська Франкіана: студії, докторат, академічне середовище Івана Франка у Віденському університеті (1892–1893)”, що відбудеться 3 жовтня 2024 року о 12:00 у Дзеркальній залі Львіського національного університету імені Івана Франка.
У монографії докладно висвітлено період славістичних студій і здобуття диплома доктора філософії, а також академічне середовище Івана Франка у Відні в 1892-1893 роках. Дослідження базується на матеріалах архіву Віденського університету, Австрійського державного архіву та відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Усі документи, чимало з яких опубліковано вперше, подані в німецькомовній транслітерації з дотриманням орфографічних і лексичних особливостей оригіналів та в українськомовних перекладах з історико-літературними коментарями.
Видання адресоване франкознавцям, славістам, германістам, викладачам і широкому колу читачів, які цікавляться життєвим і творчим шляхом Івана Франка та проблематикою українсько-австрійських взаємин.
Цикл презенцій “Книжкова Франкіана” відбувається у співпраці Інституту франкознавства Львівського національного унверситету імені Івана Франка, Інституту Івана Франка НАН України та Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка (Дому Франка).