Проєкт NEXT: Гібридна зустріч в Австрії

3-4 червня 2024 року відбулася чергова зустріч учасників програми NEXT: Digital Transformation for Supporting Next-Generation Labour. Ця важлива подія зібрала представників усіх партнерських установ проєкту. Львівський університет представив Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації. Зустріч пройшла у гібридному форматі, що дозволило учасникам не лише бути присутніми в режимі онлайн, але й особисто відвідати один з ключових університетів консорціуму – Карінтійський університет прикладних наук у Філлаху, Австрія.

Програма NEXT: Digital Transformation for Supporting Next-Generation Labour спрямована на вирішення викликів, які постають перед сучасними спеціалістами у світі, що швидко розвивається під впливом цифрових технологій. Вона реалізується в період з 1 листопада 2023 року по 31 жовтня 2026 року і має на меті скоротити існуючий розрив між стрімкими темпами цифрової трансформації та підготовкою фахівців, особливо тих, які не пов’язані з ІТ. Консорціум проєкту складають вісім партнерів, а саме Карінтійський університет прикладних наук, Словацький технологічний університет у Братиславі, Чеський технічний університет у Празі, Дублінський міський університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Національний університет «Одеська політехніка» та Черкаський державний технологічний університет.
Перший день зустрічі був зосереджений на детальному огляді статусу та прогресу кожного з робочих пакетів проєкту. Учасники обговорювали досягнення та труднощі, з якими зіштовхнулися в процесі виконання завдань, аналізували ефективність реалізації запланованих ініціатив та вносили корективи в стратегії подальшої роботи. Крім того, важливим аспектом стало поширення результатів проєкту серед партнерів, що дало можливість оцінити рівень партнерської співпраці, обмінятися досвідом та обговорити перспективи подальшої кооперації.

Другий день був присвячений ключовим компонентам програми, таким як студентський конкурс і підготовка викладачів. Відбулося обговорення нових проєктів, які можуть стати продовженням або доповненням поточних ініціатив, а також планування наступних заходів, зокрема підготовка до майбутньої зустрічі консорціуму. Цей день також був зосереджений на визначенні стратегічних напрямків розвитку проєкту та формуванні планів для реалізації нових ідей.

“Даний проєкт спрямований на підготовку спеціалістів, які зможуть ефективно використовувати цифрові технології, розуміти їх вплив на психічне здоров’я, а також орієнтуватися в правових аспектах їх застосування. Саме тому кожен робочий пакет, кожне завдання та ініціатива, що обговорюється сьогодні, є важливими елементами нашої загальної стратегії. Зауважу, що зустрічі такого масштабу дають нам змогу обмінюватися досвідом, аналізувати досягнення, оцінювати прогрес і планувати подальші кроки. Впевнений, що результати нашої спільної роботи в цьому проєкті значно покращать підготовку майбутніх фахівців, зробивши їх більш конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.”- зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. І. Франка Віталій Кухарський.

Проєкт NEXT в рамках програми ERASMUS+ KA2 CBHE є значущим етапом у процесі адаптації цифрових і м’яких навичок майбутніх фахівців до сучасних вимог. Завдяки інноваційним методам навчання, тісній співпраці між університетами та створенню нових навчальних ресурсів, ця ініціатива сприятиме підготовці кваліфікованих спеціалістів, здатних успішно працювати в цифровому середовищі.