Ректор Львівського університету Володимир Мельник зустрівся із Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком

6 квітня 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. У межах перебування в Університеті Голова Верховної Ради зустрівся з Ректором ЛНУ ім. Івана Франка, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником.

Під час зустрічі Володимир Мельник та Руслан Стефанчук обговорили стратегічні для Української Держави у час війни питання – пріоритети розвитку освітнього середовища, гуманітарну місію Університету, безпекові фактори та напрацювання шляхів подолання негативних наслідків російського вторгнення в Україну.

Ректор Університету ознайомив Голову Верховної Ради з численними  гуманітарними ініціативами Львівського університету, які реалізовують студенти та працівники Університету від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Зокрема, Володимир Мельник акцентував увагу на тому, що Львівський університет прийняв уже більше двох тисяч тимчасово переміщених осіб, а також надає гуманітарну допомогу громадянам України, які її потребують.  Водночас, Ректор зазначив, що уже зараз колектив Львівського університету працює над створенням багатоаспектної стратегії розвитку України у повоєнний час.

«Дякую, що Ви відвідали наш Університет у такий складний для кожного з нас час. Ми усі зараз працюємо на обороноздатність нашої країни,  а також на подолання наслідків війни не лише для освітнього та наукового середовища, а й для економіки, екології та суспільства в цілому. Нам приємно, що, незважаючи на воєнний стан, ми продовжуємо відчувати підтримку від Президента України, Верховної Ради та Уряду», – зазначив Володимир Мельник.

Голова Верховної Ради висловив вдячність керівництву Університету за активну допомогу тимчасово переміщеним громадянам України та інші ініціативи, спрямовані на стабілізацію життя України у воєнний час. Також Руслан Стефанчук зазначив, що саме співпраця науково-освітнього середовища, бізнесу та влади є запорукою активного розвитку України після перемоги над російським агресором.

«Ми цінуємо усі Ваші ініціативи, активну допомогу тимчасово переміщеним громадянам України і те, що Ви продовжуєте освітній процес, даючи можливість навчатися не лише своїм студентам, а й молоді з Університетів, які перебувають на території бойових дій. Для Української Держави вкрай важливо зберегти освітній та науковий потенціал, який згодом сприятиме розвитку нашої країни», – наголосив Руслан Стефанчук.