Ректор обговорив зі студентами актуальні питання організації навчання в умовах війни

26 травня 2022 року відбулася зустріч Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка. Захід провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. У зустрічі також взяли участь голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Микола Спересенко, в.о. голови Студентського уряду Ангеліна Бережненко, проректори Університету, керівники підрозділів та представники громадських організацій.

Розпочинаючи зустріч, голова профкому студентів Микола Спересенко зазначив, що захід відбуватиметься у форматі «запитання-відповідь» відповідно до запитів, які надійшли від студентів напередодні через google-форму.

«Наші зустрічі з Ректором завжди є відкритими, усі охочі можуть поставити свої запитання. Більше того, зважаючи на дистанційний формат заходу, долучитися можуть абсолютно усі студенти, незалежно від місця їхнього фізичного перебування», – зазначив Микола Спересенко, додавши, що задля зручності усі запитання було поділено на тематичні блоки.

До учасників зустрічі звернувся Ректор Володимир Мельник, підкресливши важливість подібних заходів. «Такі зустрічі потрібні не лише студентам для отримання відповідей на питання, які їх хвилюють, а й нам, аби відчувати динаміку студентського життя, їхнє бачення проблем, які носять глобальний загальноуніверситетський характер», – констатував Володимир Петрович.

Ректор додав, що живучи в умовах війни, Університет різнобічно долучається до оборони держави: «Серед наших працівників є 47 осіб, які мобілізовані і захищають Україну на фронті. У цьому процесі беруть участь також студенти, чий волонтерський рух набув самоорганізованих форм. Це захоплюючий феномен, коли за покликом свого сумління студент і викладач відкривають свій фронт. Я переконаний, що така підтримка надзвичайно потрібна Збройним силам України».

Разом з тим, за словами Ректора, Університет живе і виконує свої завдання. «Ми ставимо просту вимогу до усіх – Університет має бути мобілізований з точки зору відповідальності й організованості щодо вирішення тих завдань, які перед ним стоять, а це передусім забезпечення якісної науки та освіти. Водночас ми даємо відповіді на запити воєнного часу», – наголосив Ректор, зауваживши, що викладачі й студенти у різний спосіб долучаються до фінансової підтримки ЗСУ, а Університет продовжує розвиватися, незважаючи на усю скрутність моменту.

Упродовж зустрічі йшлося передусім про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану, зокрема, проведення сесійного контролю. Студентів найбільше цікавили питання щодо організації іспитів та особливих умов навчання для тих, хто займається волонтерством. Відповідаючи на ці запитання, Ректор вкотре наголосив на важливості лояльного ставлення викладачів та всебічної підтримки студента в умовах війни і постійного діалогу між викладачем та студентом.

Під час бесіди обговорили також питання щодо проживання у  гуртожитках, яке цікавило студентів у декількох аспектах. Йшлося насамперед про фінансовий характер справи, адже найбільше студенти запитували про відтермінування оплати за проживання у гуртожитку у зв’язку з важкою фінансовою ситуацією та часткову компенсацію витрат для тих осіб, які через воєнний стан тимчасово не проживають у гуртожитках. Володимир Петрович наголосив на тому, що кожен конкретний випадок розглядатиметься окремо і запевнив студентів у тому, що адміністрація Університету та студентські громадські організації докладуть максимум зусиль для позитивного вирішення кожного питання.

Ректор також розповів про проживання в університетських гуртожитках тимчасово переміщених осіб, які у зв’язку з війною були змушені покинути домівки. Володимир Петрович наголосив, що абсолютно всі студенти Університету з розумінням ставляться до ситуації, що склалася і проявляють бажання допомогти людям, які постраждали внаслідок війни.

Торкнулися також питання організації літніх практик, виплати стипендії, вступної кампанії та початку нового навчального року. Ректор висловив сподівання, що новий навчальний рік таки вдасться розпочати в очному форматі. Для студентів першого курсу бакалаврату і першого курсу магістратури навчання ймовірно розпочнеться 1 жовтня, тоді як для решти студентів освітній процес стартуватиме 1 вересня.

Підсумовуючи, Володимир Петрович наголосив на важливості відкритого діалогу між студентами та керівництвом факультету чи Університету. «Якщо у Вас є запитання – необхідно звертатися, якщо є проблеми – ми будемо спільно їх вирішувати. Дуже прикро, коли молода людина залишається наодинці із собою та своїми проблемами, тим паче під час війни. Тож щиро прошу Вас при потребі звертатися до декана, проректора, ректора, до колег, яким Ви довіряєте. В основі нашого спілкування має бути довіра і ми всі тут для того, аби почути одне одного», – підсумував Ректор.

На завершення зустрічі Володимир Петрович подякував молоді за те, що вони є студентами саме Львівського національного університету імені Івана Франка, і, цитуючи слова Івана Павла ІІ, закликав університетську молодь нічого і нікого не боятися.