Ректор Університету Володимир Мельник – у складі Атестаційної колегії МОН

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 725 від 13 червня 2023 року затверджено новий склад Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України.

До нового складу Атестаційної колегії увійшов, зокрема, й Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Загалом у складі оновленої Атестаційної колегії працюватимуть 14 осіб:

• Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий (голова колегії);
  • заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький (заступник голови колегії);
  • директорка департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації Міністерства освіти і науки України Світлана Криштоф (учений секретар колегії);
  • академік-секретар театрального відділення Національної академії мистецтв України Олексій Безгін (за згодою);
  • завідувач кафедри Національного університету «Дніпровська політехніка» Володимир Гнатушенко;
  • перша проректорка Київського університету імені Бориса Грінченка Лілія Гриневич (за згодою);
  • народна депутатка України Юлія Гришина (за згодою);
  • директор Інституту теоретичної фізики Національної академії наук України Анатолій Загородній (за згодою);
  • віцепрезидентка Національної академії правових наук України Наталія Кузнєцова (за згодою);
  • заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов;
  • ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник;
  • ректор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Володимир Пономаренко;
  • ректорка Донбаського державного педагогічного університету Світлана Омельченко;
  • професор кафедри Національного університету оборони України, доктор військових наук, професор Василь Телелим (за згодою);
  • в.о. ректора Запорізького національного університету Микола Фролов;
  • ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда;
  • президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк (за згодою).

Атестаційна колегія – дорадчий орган Міністерства освіти і науки України, який виконує повноваження щодо підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, покладених на освітнє відомство.

Одним з основних завдань Колегії є затвердження рішень спеціалізованих вчених рад про присудження наукових ступенів (кандидата та доктора наук, доктора філософії), а також присвоєння вчених звань (доцента і професора) науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти, закладів післядипломної освіти та інших наукових установ. Окрім того, Атестаційна колегія приймає рішення про утворення спеціалізованих вчених рад для присудження наукового ступеня доктора філософії та формує перелік наукових фахових видань.

Сьогодні, 20 червня 2023 року, відбудеться перше засідання оновленої колегії. На порядок денний засідання винесено:

1. Розгляд питання про затвердження рішень вчених рад закладів вищої освіти і наукових установ щодо присвоєння вчених звань науковим та науково – педагогічним працівникам.
  2. Розгляд питання про затвердження та скасування рішень спеціалізованих вчених рад про присудження наукового ступеня доктора наук.
  3. Розгляд питання про затвердження та скасування рішень спеціалізованих вчених рад про присудження наукового ступеня кандидата наук.
  4. Розгляд питання про затвердження рішень спеціалізованих вчених рад про присудження ступеня доктора філософії.
  5. Розгляд питання про утворення спеціалізованих вчених рад про присудження наукового ступеня.
  6. Часткові зміни у складі спеціалізованих вчених рад.
  7. Формування Переліку наукових фахових видань (включення, поновлення, внесення змін, відмова).