Ректор Університету Володимир Мельник зустрівся  зі заступником Голови Національного банку України

Під час свого візиту до Львова 4 вересня 2015 року заступник Голови Національного банку України Яків Смолій відвідав рідний Університет, де зустрівся з Ректором, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталієм Кухарським.

Ректор радо привітав гостя та запросив Якова Васильовича до обговорення актуальних питань, що стосуються реформування вищої освіти. За словами професора Володимира Мельника, однією з проблем, що потребує уваги та спільних зусиль для її вирішення, є працевлаштування молоді. З огляду на це має бути налагоджена тісна співпраця між ВНЗ та роботодавцями, аби формувати необхідні навики для професійної компетентності випускників вишів.

Заступник Голови Національного банку України зазначив, що існує певний дисбаланс у системі освіти: «Через брак якісної професійно-технічної освіти відчутною є потреба в кваліфікованих вузькоспеціалізованих фахівцях». Яків Смолій навів приклади з власного досвіду, коли від майстерності й професійності однієї людини може залежати ціле виробництво.

Під час зустрічі також йшлося про важливу роль англійської мови як мови lingua franca для сучасного професійного спілкування та про потребу інформаційної грамотності фахівців. Яків Смолій зокрема зауважив, що «сьогодні науковий прогрес і вся технологія пішли настільки вперед, що все пронизано ІТ». «Тож, маючи освіту програміста чи математика, ніхто ніколи не залишиться без роботи», – переконаний український банкір.

У ході діалогу сторони окреслили напрями подальшої співпраці Університету з Національним банком України.

На згадку про зустріч із Ректором своєї альма-матер як випускник факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету Яків Смолій подарував професорові Володимиру Мельнику фотолітопис-трилогію «Майдан: Революція Гідності», серію ювілейних та пам’ятних монет «Героям Майдану», до якої входять монети: «Євромайдан», «Революція Гідності», «Небесна сотня», і пам’ятну та ювілейну монету «Володимир Великий» із серії «Княжа Україна».

Володимир Петрович подякував Якову Смолію за символічні подарунки і, своєю чергою, вручив зоступникові Голови Нацбанку добірку фахових книг і буклет про Львівський університет.