Ректор Університету вручив подяку Львівського університету відомому швейцарському кристалохіміку та меценату П’єру Віллару

За багаторічну фінансову підтримку, спрямовану на розвиток наукових шкіл і фундаментальних досліджень у Львівському університеті, заохочення молодих учених і співпрацю у проведенні міжнародних конференцій Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник вручив доктору П’єру Віллару (компанія “Матеріал Фази Дані Система”, м. Віцнау, Швейцарія) подяку.

Доктор П’єр Віллар здобув науковий ступінь в Інституті кристалографії Швейцарського федеративного технологічного інституту ETH (м. Цюріх). Уже тоді він захопився систематизацією, класифікацією і закономірностями взаємозв’язку між складом, структурою та властивостями сполук і фундаментальними характеристиками хімічних елементів. Працював разом із професором Вільямом Пірсоном в Університеті Ватерлоо (Канада), а також у Національній дослідницькій раді Канади.

П’єр Віллар є редактором низки серій довідників (десятки томів з кристалографічними даними та діаграмами стану). Він заснував власну компанію, яка сьогодні відома як MPDS (“Матеріал Фази Дані Система”), і разом із професором Швіші Івата з Університету Токіо створив великий проект – базу даних неорганічних матеріалів. Сьогодні це мега-база даних “Полінг файл”, яка є основою різноманітних наукових комерційних продуктів. Низка наукових редакторів, серед яких – випускники Львівського університету, співпрацює з базою даних “Полінг файл”.

П’єр Віллар високо оцінює науковий рівень фахової підготовки випускників ЛНУ ім. Івана Франка, однак він стурбований економічною ситуацією в Україні та її можливими наслідками для вищої освіти. А тому активно сприяє розвитку наукових досліджень, забезпечуючи фінансовою підтримкою наукові школи та молодих учених Університету.