Ректор Володимир Мельник поспілкувався із Міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим

22 червня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Під час перебування в Університеті очільник Міністерства освіти і науки зустрівся з Ректором Володимиром Мельником, а також оглянув укриття, обладнані у головному корпусі Університету.

Під час діалогу Володимира Мельника та Оксена Лісового, у якому також взяв участь директор Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, йшлося про розвиток наукових досліджень у Львівському університеті, виклики, перед якими постала українська освіта та наука упродовж останніх років, та консолідацію зусиль провідних освітньо-наукових осередків України у протидії російській пропаганді у світі.

«Для Львівського університету основним пріоритетом роботи є розвиток науки, адже завдяки передовим дослідженням та інноваціям ми можемо не лише удосконалювати освітній процес, а й сприяти суспільному та економічному поступу України», – наголосив Володимир Мельник і розповів про численні інноваційні лабораторії, які упродовж останніх років запрацювали у Львівському університеті.

Міністр освіти і науки України також акцентував на важливості підтримки передових наукових досліджень і додав, що у цьому контексті цінною є плідна взаємодія українських університетів з Національною академією наук України, Національною академією педагогічних наук України, іноземними партнерами, а також із представниками бізнес-середовища.

Особливу увагу під час діалогу приділили питанню протидії російській пропаганді у світі. Зокрема, Володимир Мельник розповів про ініціативу Львівського університету, спрямовану на закриття так званих центрів «руского міра» у європейських закладах вищої освіти. За словами Володимира Петровича, станом на зараз стараннями ЛНУ ім. Івана Франка вдалося зупинити або суттєво обмежити діяльність таких центрів у понад 20-ти університетах Європи. Натомість Львівський університет реалізовує програму популяризації україністики, яка вже має конкретні результати у низці європейських країн.

«Подолання російських брехливих наративів в інтелектуальних середовищах європейських країн – це наше стратегічне завдання, яке ми почали активно втілювати у життя з перших днів повномасштабного російського вторгнення на територію України. І ми працюватимемо над цим доти, доки наш спільний європейський дім не очиститься від російської брехні та маніпуляцій», – наголосив Володимир Мельник, після чого анонсував нові проєкти університетської спільноти, спрямовані на консолідацію провідних наукових центрів світу довкола євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України.

Оксен Лісовий високо оцінив такі ініціативи Львівського університету, зазначивши, що досвід протидії російській пропаганді університетської спільноти потрібно передавати іншим закладам вищої освіти України.

«Зараз такі ініціативи є вкрай потрібними. Це дуже важлива робота, яку часто недооцінюють. Переконаний, що у найближчому майбутньому на базі Львівського університету варто провести зустріч за участі ректорів інших українських університетів задля об’єднання зусиль у боротьбі проти російської пропаганди», – зазначив Оксен Лісовий.

Також під час розмови Володимир Мельник, Оксен Лісовий та Олег Паска обговорили питання адаптації освітніх програм до вимог сучасного ринку праці, пріоритети розвитку інфраструктури Львівського університету у тому числі й з метою використання університетських можливостей задля реабілітації та інтеграції у суспільно-економічне життя українських Захисників та Захисниць.

Після розмови Оксен Лісовий оглянув укриття, обладнані у головному корпусі Університету.