Ректор Володимир Мельник та Голова Львівської ОДА Олег Синютка обговорили можливості спільного фінансування ремонтних робіт навчального корпусу з понад 200-літньою історією

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка 22 березня 2016 року з робочим візитом відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Володимиром Мельником.

У зустрічі також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ірина Гримак, проректор з наукової роботи Роман Гладишевський, проректор з адміністративно-господарської роботи Василь Курляк, головний інженер Петро Павлентій, декан біологічного факультету Ігор Хамар і декан геологічного факультету Микола Павлунь.

Предметом розмови керівництва Університету з очільником області було питання можливості спільного фінансування ремонтних робіт навчального корпусу біологічного та геологічного факультетів.

Додамо, що будівля, розміщена на вул. Грушевського, 4, має понад 200-літню історію. Будинок був споруджений на початку ХVIII ст. для єзуїтського пансіону, де виховувалася шляхетська молодь. Згодом 1842 року архітектор Фіделіс Штадлер перебудував його.  З 1851 року до 1923 року будинок на вул. Миколая (нині – вул. Грушевського) був головним корпусом Університету. І лише після того, як Львівському університету було передано будинок колишнього Галицького сейму, будівля на вул. Грушевського, 4 отримала інше призначення. Відтоді й дотепер це навчальний корпус біологічного та геологічного факультетів ЛНУ ім. Івана Франка.

Учасники зустрічі оглянули аудиторії, лабораторії та приміщення факультетів та ознайомились із колекціями мінералогічного, палеонтологічного  музеїв та музею рудних формацій геологічного факультету, об’єктами біологічного факультету, що входять до переліку національного надбання України – Гербарію, зоологічного музею та Колекції культур – продуцентів антибіотиків.

Можливості практичного впровадження наукових досліджень, які проводяться на факультетах, зокрема налагодження промислового виробництва антибіотиків для медичного використання,  викликали в представників Львівської ОДА особливе зацікавлення.