Ректор Володимир Мельник зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою

17 липня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідали представники Посольства Канади в Україні на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою. Під час перебування в Університеті канадські дипломати зустрілися з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником, а також поспілкувалися зі студентами юридичного факультету.

Під час діалогу Володимира Мельника та Лариси Ґаладзи йшлося про пріоритети і динаміку реформ в Україні, розвиток громадянського суспільства та взаємодію у цій справі Університету і дипломатичного представництва Канади в Україні. Крім того, учасники зустрічі торкнулися питання поглиблення освітньо-наукової співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка зі закладами вищої освіти та іншими академічними установами й організаціями Канади.

Привітавши канадських дипломатів в Університеті, Ректор Володимир Мельник висловив вдячність всьому канадському народові за «політичну, моральну і військову допомогу Україні», а також акцентував на вагомому внеску Канади у процес здійснення реформ в Україні.

«Особливу вдячність висловлюю за те, що у процесі допомоги Україні ви велику увагу приділяєте судовій реформі. Оскільки без верховенства права громадянин відчуває себе беззахисним, нівелюються цінності і сама віра у державу. Справедлива і надійна судова система – це невід’ємний атрибут сильної держави, яку ми вже зараз будуємо», – висловив переконання Володимир Мельник і додав, що Львівський університет долучається до реформування різних сфер життя України й експертно, і шляхом виховання молодого покоління висококласних фахівців.

Лариса Ґаладза наголосила, що саме Університет формує особистість молоді, тобто закладає головну парадигму розвитку держави загалом.

«Ми вважаємо, що ті реформи, які зараз ідуть в Україні, є критично важливими для стійкого розвитку Вашої держави. Ми ретельно стежимо за цим процесом, намагаємося допомагати і прискорювати розвиток України. Можете бути впевненими, що доки Ви боретесь і працюєте над реформами й розвитком України, ми завжди будемо з Вами. Дякуємо Вам за партнерство. Працювати з інституціями в Україні – це велика честь для нас», – відзначила Лариса Ґаладза і додала, що «мужність, стійкість, відданість і креативність українців є прикладом для усіх канадців».

Додамо, що Львівський національний університет співпрацює із закладами вищої освіти Канади з 1991 року. Академічними партнерами ЛНУ ім. Івана Франка є Університет Альберти (м. Едмонтон) та Університет Манітоби. Відповідно до цих угод викладачі та студенти проходять стажування, отримують відрядження для наукової діяльності, беруть участь у семінарах і конференціях.

Багато років Львівський університет організовував для слухачів Університету Альберти літні школи з української мови і літератури та історії і культури. Щорічно студентів ЛНУ ім. Івана Франка скеровують на семестрове навчання в Університет Альберти. Також студенти Львівського університету навчаються у закладах вищої освіти Канади за різними програмами.

Окрім того, науковці Університету за підтримки канадських партнерів реалізовують різні проєкти, спрямовані на розвиток громадянського суспільства та утвердження принципів верховенства права. Відтак, після діалогу із керівництвом Університету Лариса Ґаладза зустрілася зі студентами юридичного факультету. Головною метою зустрічі стало обговорення ставлення університетської молоді до перспектив розвитку Української Держави і бачення ролі молоді у цьому процесі.