Розпочала роботу Всеукраїнська конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Людина. Держава. Культура»

1 червня 2023 року у змішаному форматі розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених «Людина. Держава. Культура». Організували захід Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених філософського факультету «Кордіс», Наукове товариство культурологів «Гілея», Студентське науково-практичне товариство психологів «Психея», Студентська асоціація політологів «Поліс» і Наукове товариство філософів «Aurea Mediocritas».

Відкрив подію голова Первинної профспілкової організації студентів Університету, очільник Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених філософського факультету «Кордіс» Микола Спересенко: «Наукова конференція під такою назвою відбувається у Львівському університеті вперше і приємно, що її драйверами стали студенти усіх спеціальностей філософського факультету. Конференція має міждисциплінарний характер, оскільки на ній представлені доповіді молодих науковців Львівського університету – культурологів, політологів, психологів, філософів, істориків, соціологів, філологів, – а також студентів з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Національного університету «Львівська політехніка». У рамках роботи секцій наші учасники прагнуть не лише осмислити минуле, а й спроєктувати майбутнє України після перемоги».

Зі словами вітання до учасників студентського наукового форуму звернувся проектор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, професор Володимир Качмар. Проектор констатував, що сьогодні молоді науковці не лише формують надійний освітній та науковий тил, а й постійно дбають про наші Збройні сили України, займаючись волонтерством  та ініціюючи благодійні акції. «Студенти Львівського університету, зокрема студенти філософського факультету, завжди своєчасно реагують на усі виклики перед державою, громадянським суспільством та національною культурою, а також у рамках наукових конференцій та круглих столів створюють надійний фундамент для успішного розвитку і відбудови України після нашої перемоги», –  підкреслив Володимир Качмар.

Юних науковців та науковиць також привітали декан філологічного факультету Роман Крохмальний; заступниця декана філософського факультету з навчально-методичної та виховної роботи Тетяна Власевич, завідувачка кафедри психології Софія Грабовська, завідувачка кафедри теорії та історії культури Марія Альчук.

Надалі конференція продовжила роботу відповідно до тематичних напрямків за секціями – «Філософія», «Культурологія», «Політологія», «Психологія». Тематика наукових доповідей охоплює чимало різноаспектних проблем. Молоді вчені дискутують на важливі глобальні теми, серед яких –  моделювальна функція мови, мистецтво під час війни, корупція, особливості психологічного благополуччя, феномен любові, взаємозв’язок збройних конфліктів та політичних систем і багато іншого.

Конференція в Університеті триватиме упродовж 1-2 червня 2023 року у змішаному форматі. З програмою студентської конференції можна ознайомитися за посиланням.