Сергій Притула поспілкувався зі студентами Львівського університету

29 листопада 2023 року в Актовій залі Львівського університету відбулася зустріч громадського діяча та волонтера Сергія Притули зі студентською спільнотою Університету та багатьма охочими поспілкуватися із гостем.

Розпочався захід із представлення діяльності Благодійного фонду Сергія Притули, під час якого очільник організації розповів про основні напрямки, за якими працює фонд, окреслив досягнуті цілі та подальші плани. «Загальна сума донатів, які ми зібрали в період з 24 лютого 2022 року до 24 жовтня 2023 року становить понад 6 мільярдів гривень. Це свідчить про небайдужість людей та їхнє прагнення допомогти українській армії. Я часто чую, що нам довіряють, бо ми – великий фонд, але насправді ми є великим фондом завдяки тому, що нам довіряють. Гасло нашого фонду – «Непереможні, коли об’єднані», і це не просто слова, це те, що не дозволило росії повністю окупувати Україну і зруйнувати нашу незалежність. Надзвичайно важливо, аби ми, українці, продовжували об’єднуватись, зберігали єдність в тилу, не дозволяли нікому розділяти наше суспільство, були відданими меті допомогти Збройним Силам України, адже від кожного з нас залежить ситуація на фронті. Маємо робити все, аби український воїн відчував, що за його спиною є велика, надійна і постійна підтримка», – наголосив Сергій Притула.

Зокрема, Сергій Притула закцентував увагу на мілітарному напрямі благодійного фонду, завданням якого є врятувати якомога більше життів захисників та захисниць України та допомогти їм звільнити нашу країну від окупанта. Так, завдяки донатам мільйонів небайдужих осіб, фонд забезпечує армію транспортом, оптикою, засобами зв’язку, дронами, БПЛА та засобами тактичної медицини.

Окремо Сергій Притула зосередився на діяльності фонду щодо ремонту та відновлення трофейної броні – ворожої техніки, яка тепер працює на українську перемогу. А також окреслив роботу стосовно гуманітарної допомоги цивільним, подолання наслідків підриву Каховської ГЕС, облаштування тимчасових модульних будинків для осіб, що втратили свій дім тощо.

Також очільник благодійного фонду з прикрістю відзначив, що поступово середня сума донатів починає зменшуватися, що є закономірним у зв’язку з непростою економічною ситуацією та нестабільним добробутом українців, втім надзвичайно важливо зберегти тенденцію допомагати нашим воїнам аж до перемоги. В цьому контексті Сергій Притула закликав учасників заходу не чекати закликів до масштабних зборів коштів, а активно й систематично донатити на потреби ЗСУ. «Не треба чекати на команду долучатися до чергової купівлі Байрактара чи бронетехніки.  Кожного дня в нас тривають збори на постійні потреби армії – турнікети, рації, тепловізори, дрони тощо. Ставайте ретрансляторами цих зборів, адже саме регулярні донати вирішують питання життя і смерті кожен день та кожної години на фронті нашої боротьби», – наголосив Сергій Притула.

Надалі зустріч продовжилась у форматі спілкування учасників події з Сергієм Притулою, під час якого кожен охочий мав змогу поставити запитання гостеві Університету. Зокрема, студентів та інших представників громадськості цікавили плани фонду щодо майбутніх колаборацій з відомими людьми та іншими благодійними фондами, алгоритм відбору запитів від військових, які може закрити фонд, потенційні нові напрямки масштабних зборів тощо.

Також учасники заходу цікавились кар’єрними планами самого Сергія Притули, просили порад стосовно налагодження волонтерської діяльності та активної співпраці з небайдужою молоддю. Так, відповідаючи на запитання, громадський діяч зокрема пригадав успіх ініціативи Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка «Бакалавр 4.5.0.», завдяки якій вдалося придбати 10 позашляховиків для Захисників та Захисниць України.

На завершення спілкування зі студентами Сергій Притула побажав молоді вірити у свої сили, не лякатися помилок та долати свої страхи: «Не бійтесь брати на себе відповідальність, бути активними і робити щось вагоме у своєму житті».

Після розмови зі студентами Сергій Притула також поспілкувався з  Ректором Володимиром Мельником. Під час діалогу йшлося про розвиток волонтерського руху в Україні, міжнародні ініціативи Львівського університету, спрямовані на протидію російській пропаганді у світі, та необхідність подальшої консолідації українського суспільства задля наближення перемоги України.

У розмові з Ректором Сергій Притула відзначив волонтерську діяльність Львівського університету, зокрема, наголосив на активній позиції студентської молоді, яка реалізовує велику кількість важливих ініціатив з допомоги Збройним Силам України.

Володимир Мельник запевнив очільника благодійного фонду в тому, що Львівський національний університет імені Івана Франка готовий долучатися до всіх ініціатив, які сприяють зміцненню обороноздатності України і допомагають українським воїнам долати ворога на полі бою.