Школа молодих науковців  «Тенденції в сучасній рентгенівській дифракції»

28 квітня 2015 року на хімічному факультеті відбулося відкриття IV Школи молодих науковців «Тенденції в сучасній рентгенівській дифракції».

Із вітальним словом до учасників звернувся проректор із наукової роботи Університету Роман Гладишевський, який окреслив основні напрями діяльності Школи молодих науковців. «Однією із найважливіших є інноваційна складова досліджень. До слова, Україна займає 33 місце у світі за результатами інноваційної діяльності та є лідером за кількістю молодих людей, які вступають до вищих навчальних закладів. Це свідчить про високий людський і науковий потенціал», – переконаний Роман Євгенович. Ще одним важливим аспектом, за словами проректора, є розроблення комп’ютерних програм, якому під час проведення школи буде присвячено практичне заняття.

У Школі молодих науковців взяли участь: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І. Францевича НАН України Марина Буланова, яка виступила з доповідями «Фізико-хімічна взаємодія і діаграми стану» та «Діаграма стану і геометрична термодинаміка»; кандидат хімічних наук Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач редакції наукового журналу «Chemistry of Metals and Alloys» Христина Міліянчук із лекцію про «Взаємозв’язки між кристалічною структурою та властивостями речовин» і кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Лев Аксельруд, який розповів молодим науковцям про прямі методи в розшифровці кристалічної структури.