Спартак Суббота прочитав лекцію студентам Університету

1 березня 2022 року в Актовій залі Університету відбулася лекція кандидата психологічних наук, фахівця у галузі когнітивно-поведінкової психотерапії та схема-терапії, доктора PhD медичної психології, експерта у галузі психології серійних убивць, судової психіатрії Спартака Субботи «Психологія злочинності та обману». Захід відвідала студентська молодь, зацікавлена у розумінні мисленнєвих процесів порушників Закону та аналізі мотивів людей, які здійснюють серійні вбивства. Реєструючись на подію, учасники здійснювали добровільні грошові внески: студентам вдалося зібрати понад 26 000 грн, які організатори заходу передадуть на потреби ЗСУ.

Спартак Суббота розпочав лекцію з конкретних прикладів відомих серійних вбивць, розповівши те, як їм вдавалося здійснювати злочини і не потрапляти до рук поліції. До прикладу, за словами лектора, одному зі злочинців довго вдавалося не викликати жодних підозр, адже він сам працював у правоохоронних органах і навіть «розслідував» вбивства, які сам чинив.

Також Спартак Суббота пояснив зв’язок серійних вбивств із сексуальними потягами та розповів, як формуються відповідні залежності. Окремо лектор зазначив, що в сучасних реаліях бути серійним вбивцею дуже складно. «Всюди встановлено багато камер, тож рано чи пізно таку людину точно впіймають і покарають. Поліція знає, як працювати у таких розслідуваннях, тому серійних вбивць стає все менше, і це дуже добре. Але маємо розуміти, що вони можуть модифіковувати свою роботу», – зауважив Спартак Суббота.

Надалі зустріч перейшла у формат «запитання-відповідь», під час якого студенти мали змогу дізнатися у Спартака Субботи чимало цікавих деталей стосовно мотивів серійних вбивств, життєписів та характеристик тих чи інших відомих злочинців, алгоритмів пошуку порушників Закону, якими користуються правоохоронні органи. Майбутніх фахівців цікавила ймовірність перевиховання серійних вбивць, шляхи подолання психологічних травм після ненаміреного вбивства, алгоритми розпізнавання схильності до насильства у людей, принципи, за якими вбивця обирає свою жертву тощо.

На завершення зустрічі голова Об’єднання студентів правників Роман Васюта вручив Спартаку Субботі подяку за проведення цікавої та змістовної зустрічі, а усі охочі мали змогу зробити фото зі спікером.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото