Делегація Львівського університету взяла участь в інавгураційній конфереції Альянсу європейських університетів EU4DUAL

20–23  лютого 2023 року в м. Куопіо (Фінляндія) відбулася інавгураційна конференція проєкту EU4Dual, що об’єднує 9 європейських університетів, співпраця яких націлена на промоцію європейських цінностей та ідентичності й підвищення конкурентоспроможності європейської вищої освіти. Мета цього альянсу – розвиток дуальної освіти в Європі для розв’язання соціальних викликів та проблем сьогодення. Серед партнерів консорціуму – університети Німеччини, Австрії, Іспанії, Франції, Мальти, Хорватії, Угорщини, Фінляндії та Польщі. Львівський національний університет імені Івана Франка долучився до проєкту за програмою Польської національної агенції академічних обмінів «Підтримка співпраці між Кошалінською політехнікою та українськими університетами в рамках Європейського університетського альянсу EU4DUAL».

Міжнародний проєкт EU4DUAL (European University Alliance on Dual Education) реалізовується в рамках програми Erasmus+, напрям European Universities (Development of new deep institutional transnational cooperation). Проєкт EU4DUAL націлений на розвиток вищої освіти, орієнтованої на професійне життя, із увагою до великих викликів майбутнього, таких як «зелена» економіка та здоровий спосіб життя. Він ставить перед собою амбітні завдання, зокрема, розкрити потенціал та нові можливості дуальної освіти на європейському рівні – розвинути міжнародну мобільність для студентів та співробітників, впроваджувати спільні дослідження, організувати дуальну аспірантуру, проводити стажування.

Участь у конференції взяли понад 50 представників європейських університетів. Львівський університет представили керівниця Центру англомовної академічної та крос-культурної комунікації, доцентка Ірина Одрехівська, координаторка напрямку співпраці з галузевими експертами цього ж Центру, доцентка Олександра Літвіняк та відповідальний секретар приймальної комісії, доцентка Наталія Міщук.

Під час пленарного засідання доцентка Ірина Одрехівська представила Львівський університет, розповіла про роботу та розвиток Університету, зокрема й у часі війни, а також про досвід впровадження в Університеті програм дуальної освіти. Представниці Львівського університету активно брали участь у всіх заходах в рамках інавгураційної конференції, а делегації інших університетів виявили неабиякий інтерес до освіти в Україні та висловлювали свою підтримку в такий нелегкий час.

Нагадаємо, що загальна мета цього масштабного проєкту – створити найбільшу в Європі інтегровану, транснаціональну міждисциплінарну інституційну платформу для взаємодії університетів з індустрією у рамках дуальної освіти. Завдання для Львівського університету в цьому проєкті – сформувати комплексну організаційну модель комунікації та міжкультурної взаємодії в межах дуальних програм на загальноєвропейському та міжрегіональному рівнях, враховуючи соціальні контексти, етичні орієнтири та ідеологічні передумови таких взаємозв’язків.

Співкоординатори проєкту від Львівського університету – проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, професор Сергій Різник і керівниця Центру англомовної академічної та крос-культурної комунікації, доцентка Ірина Одрехівська. Для реалізації проєкту до команди задіяно науково-педагогічних працівників декількох факультетів та структурних підрозділів Університету.

Ознайомитися з матеріалами зустрічі можна за покликанням:

Світлини: Центру англомовної академічної та крос-культурної комунікації Більше фото