Стартувала Міжнародна студентська наукова конференція з прикладної математики та комп’ютерних наук

4 травня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалася щорічна Міжнародна студентська наукова конференція з прикладної математики та комп’ютерних наук – AMICon. Участь у заході беруть студенти, аспіранти та викладачі різних закладів освіти не лише зі Львова, а й із усієї України та з-за кордону, а також ІТ-фахівці й інші гості, які проводять дослідження в галузі прикладної математики та інформатики.

Розпочав конференцію голова Студентської ради факультету прикладної математики та інформатики Маріан-Северин Шевчук, він відзначив, що учасники та слухачі вперше з 2020 року мають можливість відвідати конференцію очно.

Також до присутніх звернувся в.о. декана факультету, професор Іван Дияк. «Незважаючи на цей непростий час війни, ми проводимо наукові заходи і продовжуємо плідно працювати – це наша відповідь ворогу, який намагається порушити розвиток України, зламати наше суспільство. Програма цьогорічної конференції справді багатоаспектна, а тематика – дуже широка. Бажаю всім успішних доповідей та цікавих дискусій», – зазначив Іван Дияк.

Привітав учасників конференції очільник Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених Університету Святослав Пих, зазначивши: «Наука – це про питання «чому?» і «навіщо?». Тому я сподіваюся, що всі доповіді супроводжуватимуться цікавими дискусіями задля того, аби справді знайти важливі відповіді».

Голова Студентського уряду Університету Анжеліка Кульчицька зауважила, що учасники конференції роблять важливу справу, розвиваючи українську науку. «Ми пишаємося всіма, хто сьогодні працює на науковому фронті, тож я щиро дякую організаторам за таку важливу подію та бажаю усім учасникам плідної роботи та цікавої конференції», – підкреслила Анжеліка Кульчицька.

Представник компанії GlobalLogic Євген Сакало також зауважив, що надзвичайно важливо продовжувати навчання та розвиток навіть у час повномасштабної війни. «Співпраця бізнесу та Університету є стратегічно важливою у будь-який період. Адже складні часи закінчуються, бізнес розвиватиметься, і великим попитом користуватимуться висококваліфіковані експерти, які сьогодні є студентами», – додав Євген Сакало.

З вітальним словом до присутніх звернувся також заступник декана факультету прикладної математики та інформатики Віталій Горлач: «Ця конференція вже стала традиційною для факультету прикладної математики та інформатики і мені приємно, що ми бережемо тяглість проведення таких важливих заходів. Дякую організаторам і запрошую всіх до роботи».

Опісля вітальних слів конференція продовжила роботу у форматі доповідей. Спершу своїми напрацюваннями поділились працівники ІТ-компаній: представник GlobalLogic Євген Сакало розповів присутнім про перспективи застосування можливостей штучного інтелекту у навчанні, зосередивши увагу на ефективності нових можливостей, але не оминувши увагою і ризики та недоліки використання ШІ для виконання креативних завдань. Представник компанії «DataArt» виголосив доповідь про застосування штучного інтелекту у сфері кібербезпеки, зокрема для фільтрації фішингу та спаму, аналізу поведінки користувачів тощо.

Також у перший день роботи конференції учасники обговорювали розробку прототипу системи виявлення медичної маски на обличчі людини методами комп’ютерного зору, онлайн-розробку автоматизованої системи для класифікації воєнних руйнувань, двокроковий метод для нестаціонарних задач у тороїдальних областях, наскрізне шифрування в провідних клауд-месенджерах, застосування fluent api при створенні бібліотек тощо.

На другий день конференції організатори запланували доповідь від представника компанії Sigma Software – Валерія Веселяка, обговорення оптимізації згорткової нейронної мережі через реалізацію ідеї раннього виходу, розв’язування одновимірних крайових задач методом скінченних елементів, застосування генетичного програмування для чисельного розв’язування тривимірної задачі реконструкції границі, аналізу процесу розробки вебсайту на основі користувацького досвіду та багато інших тем, які сукупно охоплюють широкий спектр проблематики сучасних комп’ютерних наук та досліджень у сфері прикладної математики.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото