Стартував освітньо-науковий проєкт «Таємний український університет»

4 жовтня 2023 року стартував традиційний освітньо-науковий проєкт «Таємний український університет», який організовує Первинна профспілкова організація студентів Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з партнерами. В рамках проєкту упродовж п’яти днів лектори Університету та професіонали-практики ділитимуться зі студентами своїм досвідом у різних сферах, що допоможе учасникам покращити знання в багатьох актуальних сферах.

Урочисте відкриття проєкту відбулося у Будинку вчених. Розпочали подію хвилиною мовчання, під час якої вшанували пам’ять усіх полеглих Українських Героїв.

Після цього учасників заходу привітав Ректор, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Я переконаний, що цей проєкт допоможе Вам зрозуміти, яку важливу роль відіграв Львівський університет в історії нашої держави, відчути саму ідею Університету, познайомитися як з досягненнями минувшини, які здійснили наші науковці, так і дізнатися про сучасну діяльність ЛНУ ім. Івана Франка. Сам феномен «Таємного університету» засвідчує постійне прагнення українців до здобуття освіти та готовність брати на себе відповідальність за розвиток і поширення національної ідеї. Мета Університету завжди полягала в тому, аби, керуючись ідеями та засобами демократії й науки, творити середовище, котре формує молоду людину як гідного громадянина своєї держави. Сьогодні, в часі великих трансформаційних змін, особливо важливо зберігати це середовище демократії, науково-технологічного поступу, а також зміцнювати розуміння нашої національної ідентичності», – підкреслив Володимир Мельник.

Також до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Качмар. Він зауважив, що Львівський університет є національним за своїм духом, а упродовж багатьох років тут велася боротьба за українську мову навчання, збереження української культури. Також Володимир Михайлович розповів про діяльність Таємного університету та зазначив, що «незважаючи на те, що покоління змінюються, студентська молодь завжди залишається активною та відповідальною, прагне справедливості і свободи».

«Сьогодні наші працівники, студенти та випускники захищають Україну на фронтах російсько-української війни. У кожного з нас же є важливе завдання – бути надійним тилом для наших воїнів, любити українське, вивчати, плекати, примножувати і передавати наступним поколінням безцінну традицію української ідеї», – наголосив Володимир Качмар.

Привітав учасників заходу голова Первинної профспілкової організації студентів Микола Спересенко. «Основна ідея заходу – продемонструвати багатовікову тяглість традицій Львівського національного університету імені Івана Франка. Адже незважаючи на те, що сучасність диктує нам низку важливих інновацій, ми ніколи не забуваємо про те, що лежить в основі ідеї Львівського університету та його розвитку. Мета проєкту – максимально здружити наших учасників, поділитися з ними цікавою і важливою інформацією та провести неймовірний час, пізнаючи історію нашого Університету», – наголосив Микола Спересенко.

Надалі усі учасники урочистого відкриття події вирушили на екскурсію архітектурною окрасою міста – Будинком вчених.

Загалом в рамках проєкту «Таємний університет» студенти з різних факультетів Львівського університету отримають змогу поринути в атмосферу української ідеї, історії розвитку освіти та науки, культурного та національно-патріотичного збагачення. На учасників чекають лекції, тренінги, рефлексії, екскурсії та квіз за різними тематиками, серед яких: самопрезентація, soft skills, тайм-менеджмент, медіаграмотність, емоційний інтелект, ораторське мистецтво, лідерство, самозарадність, управління проєктами та інноваціями.

Як зазначають самі організатори, проєкт є віддзеркаленням ідеї Українського таємного університету у Львові, що існував понад 100 років тому. Його основною метою було збереження та розвиток української освіти, культури і мови під час польського правління у Львові після Першої світової війни.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото