26 жовтня 2023 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала Міжнародна конференція «Семінар з актуальних проблем фізики 2023». Науковий захід – це серія щорічних зустрічей, які організовують українські та польські вчені-фізики, аби презентувати найновіші наукові результати. Важливою особливістю конференції є можливість для молодих науковців представити результати своїх досліджень та поспілкуватися з досвідченими колегами. Теми конференції охоплюють широкий спектр питань, від фізики до астрономії як у теоретичній, так і в експериментальній сферах.
Відкрив конференцію завідувач кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Володимир Ткачук. «Вже п’ятнадцята міжнародна конференція «Семінар з актуальних проблем фізики» гуртує науковців з різних установ України та світу. Приємно, що тяглість нашого наукового заходу зберігається і я переконаний, що традиція проведення таких щорічних зустрічей буде продовжуватися й надалі», – зазначив Володимир Ткачук.
Опісля захід продовжився доповідями від науковців-фізиків. Так, першим своїми напрацюваннями на тему «Квантові графи: потенціали кулонівського типу та точно розв’язні моделі» поділився професор кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Юрій Головатий. Надалі професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Христина Гнатенко розповіла колегам про рух у гравітаційному полі в некомутативному фазовому просторі зі збереженням сферичної симетрії та симетрії відносно інверсії часу.
Також у перший день роботи конференції учасники заходу заслухали доповіді про безперервні та переривчасті хвилі в ASEP, стійкість космічних мереж в термінах кривих Бетті, сильну адсорбцію катіонів в кислому розчині, напівемпіричний аналіз структури Co I у контексті Бозе-Ейнштейнівської конденсації, прогнозування універсальних розмірних співвідношень для складних полімерів, квантові системи з резонансами, викликаними порушенням симетрії.
Зокрема, відповідно до програми, під час наукового форуму, який триватиме два дні, заплановані обговорення й інших тем: «Квазіупорядкування однофайлових молекул води, укладених в одностінні вуглецеві нанотрубки», «Індукована гравітація на основі μ-термодинаміки та розв’язків μ-деформованого рівняння Ейнштейна», «Підхід квантового хвильового імпедансу для знаходження власних енергій системи з довільним кусково-постійним потенціалом», «Дослідження узгодженості двокубітових квантових станів на квантовому комп’ютері IBM», «Взаємне виключення кореляцій першого та другого порядку в багатомодовій системі», «Аксіоноподібна модель темної матерії, що включає двофазну структуру та композити частинок» тощо.