Аспірант Львівського університету Олег Голєв – один із переможців конкурсу від Конституційного Суду України на кращу наукову статтю, пов’язану із захистом людських прав

У жовтні 2023 року з нагоди відзначення Дня заснування Конституційного Суду України був оголошений конкурс на кращу наукову статтю, пов’язану із захистом людських прав. Участь у ньому могли взяти студенти, аспіранти, ад’юнкти, здобувачі освіти ЗВО. Серед понад 200 статей із 43 закладів вищої освіти з усієї України ІІ місце посів аспірант кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Голєв.

У конкурсі аспірант взяв участь, подавши власну наукову роботу на тему “Конституційні засади безпосереднього застосування конституції судами в державах-членах Європейського Союзу та Україні”. Молодий науковець зазначив, що не дарма обрав таку тематику, адже зараз саме той час, коли Україна активно розвивається в напрямку до членства в ЄС.

До складу журі конкурсу увійшли судді Конституційного Суду України, представники Міністерства освіти і науки України, члени Науково-консультативної ради Конституційного Суду України. За словами організаторів конкурсу, кожну роботу ретельно оцінювали відповідно до вимог, які визначено в Положенні про конкурс, а рішення обговорювали та ухвалювали колегіально. Згідно з результатами оцінювальної комісії конкурсу наукова робота аспіранта посіла друге місце. Зазначимо, що Олег Голєв систематично бере участь в схожих конкурсах такого рівня, ще з періоду навчання на бакалавраті. Зокрема, молодий науковець пригадує, що, здобуваючи ступінь магістра, він посів перше місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт під егідою МОН.

Тоді в ньому брали участь студенти усіх ЗВО зі спеціальності “Право”. Варто зазначити й те, що підготовка Олега до конкурсу від Конституційного Суду України була доволі тривалою: “З одного боку, процес написання основної частини роботи тривав кілька місяців. З іншого – деякі ідеї та позиції, без перебільшення, формувалися роками. Це численні конференції, літні школи, ознайомлення з науковими працями колег, які досліджували подібну проблематику, та правозастосовчою практикою”. Олег Голєв також наголошує, що всі його дослідження, описані в науковій роботі, формувались на основі попередніх напрацювань та публікацій, які було зроблено упродовж усієї наукової діяльності. Аспірант розповідає, що особливу вдячність висловлює своєму науковому керівнику, доценту кафедри конституційного права Віталію Чорненькому, який від самого початку наукових пошуків супроводжує його та підтримує в усіх починаннях: “Я відчуваю підтримку моїх наукових ініціатив, зокрема і щодо участі у конкурсі. Це вкрай важливо. Але що також є цінним, то це те, що я постійно отримую відгук від свого наукового керівника: він окреслює як сильні сторони моєї роботи, так і ті, яким слід приділити більше уваги”.

Здобута перемога в цьому конкурсі для Олега є вагомим показником того, що результати його наукових досліджень є вкрай цінними для юридичної спільноти: “Для мене надзвичайно важливо усвідомлювати, що моя праця зроблена не дарма і не просто для себе, а що вона дійсно потрібна для юридичної науки і, сподіваюсь, практики. По-іншому я не уявляю для себе ціль наукової діяльності”.

Насамкінець молодий науковець поділився, що запорукою будь-якого успіху є велика любов до своєї справи: “Без любові до власної праці складно присвячувати їй час, годі сподіватись результату та бути щасливим загалом”, – наголосив він.

Щиро вітаємо Олега Голєва із високими досягненнями й бажаємо йому особистого наукового розвитку і вдосконалення на благо науки!