Студентка факультету прикладної математики та інформатики здобула перемогу на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт для студентської молоді

Нещодавно, на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для молоді, де здобувачка освіти першого курсу магістратури факультету прикладної математики та інформатики ЛНУ ім. І. Франка за спеціальністю “Прикладна математика” Оксана Паляниця посіла I місце в секції “Математичне моделювання у галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій”.

Всеукраїнський конкурс проходив у два етапи. На базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся перший етап, за результатами якого обрали переможців серед студентів різних спеціальностей. Надалі ці здобувачі освіти надсилали свої роботи для участі в наступному етапі, який проходив на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Надіслані роботи ретельно вивчала та оцінювала фахова комісія. Опісля здобувачів освіти запросили до участі в науково-практичній конференції для захисту власних досліджень, за підсумками якої було сформовано рейтинг.

Переможниця в секції “Математичне моделювання у галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій” Оксана Паляниця розповіла, що підготовка до конкурсу тривала впродовж кількох років під керівництвом професора Львівського університету Романа Степановича Хапка, разом із яким вони доклали чимало зусиль та праці до цьогорічного результату. Дівчина зазначає, що надзвичайно вдячна своєму науковому керівнику, який супроводжує її наукову діяльність ще з першого курсу навчання на бакалавраті, адже за весь час спільної роботи вона встигла отримати багато цінного досвіду та значно розширити власні знання в
багатьох напрямках. Студентка ділиться, що ініціатива взяти участь у цьому конкурсі належала саме Роману Степановичу, який упродовж всього часу приготування вірив у її сили та підтримував.

На запитання, що для неї означає ця перемога, Оксана відповіла: “Для мене це дуже цінний досвід, адже, крім високого результату наших спільних досліджень, це – дуже гарна нагода отримати відгук від зовнішніх рецензентів, поглянути на роботу критично. Захист власної роботи на підсумковій конференції став для мене унікальним досвідом, адже вимагав впевненості та вміння лаконічно й цікаво пояснити деталі своєї роботи. Також це добрий знак, що варто й надалі продовжувати наукову діяльність”.

Щиро вітаємо Оксану Паляницю та її наукового керівника з почесним першим місцем та бажаємо їм наснаги у майбутніх наукових звершеннях!