Студентки Університету – серед переможців XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 398 від 26 березня 2024 року дипломами другого ступеня XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка нагороджено студенток філологічного факультету Вікторію Козяр та Дарину Шумлянську, а також студентку хімічного факультету Вікторію Волинець, дипломом першого ступеня – студентку факультету журналістики Юлію Баженову. Студентки перемогли у фіналі XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів закладів вищої освіти. До слова, цьогоріч конкурс присвятили 210-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

Студентка філологічного факультету Дарина Шумлянська ділиться, що завдання цьогорічного конкурсу її приємно здивувало: «Популяризація творчості Тараса Григоровича серед молоді – це дуже важливо. Тішуся, що замість пустослівних вихвалянь мала змогу оцінити значення Шевченкової поезії та запропонувати новий підхід до її вивчення, наприклад, застосувавши штучний інтелект для симуляції розмови з Кобзарем. Я щаслива змагатися з талановитими шевченколюбами та горда, що нам вдалося здобути перемогу для нашого Університету».

Вікторія Козяр також навчається на філологічному факультеті Львівського університету.  Студентка розповідає, що спершу, прочитавши тему, трішки засмутилася: «Спочатку здалося, що резолюція охоплює дуже мало креативу і більше самого планування та розписування реалізації свого «стартапу», однак, коли я почала заглиблюватися у власний текст і прописувати контекст заданої теми, то все ж змогла залучити художню творчість до свого твору. Загалом, я дуже задоволена результатом, адже конкурс допоміг поглянути на самого Шевченка з нового боку, розкрити в собі якісь певні можливості до прописування власного проєкту і, в цілому, залучити свої вміння до оформлення слова для того, аби досягти хорошого результату».

Студентка хімічного факультету Вікторія Волинець здобула перемогу серед студентів закладів вищої освіти як представниця негуманітарного профілю. За словами Вікторії, результати конкурсу стали для неї приємною несподіванкою. «Я не очікувала, що мою роботу так високо оцінять, адже найважливіше для мене – це можливість висловити свою думку, творити рідною мовою та обмінюватися досвідом із іншими учасниками. Моїм завданням на фінальному етапі було висвітлити зв’язок між творчістю Кобзаря та сучасною українською літературою, її ідеологією та основними засадами.  Користуючись нагодою, хочу подякувати Ірині Теодорівній Кузьмі за підтримку та можливість розкрити свій творчий потенціал», – ділиться студентка.

Щиро вітаємо студенток з перемогою і бажаємо підкорення нових наукових і професійних вершин!