Студенти-американісти Львівського університету взяли участь в літній школі з американістики TFAS при Карловому університеті у Празі

З 13 липня по 3 серпня 2024 року студентки третього курсу ОП «Міжнародні відносини» факультету міжнародних відносин Львівського університету (спеціалізація «Американські студії») взяли участь у престижній програмі TFAS Prague при Карловому університеті у Празі і зарекомендували себе, як одні з найяскравіших та найактивніших учасниць літньої школи TFAS у Чехії.  Цьогорічна програма зібрала близько 70 культурних амбасадорів з 24 країн світу, які приїхали до серця Європи для тритижневого інтелектуального та культурного обміну знаннями та досвідом.

Літня школа TFAS Prague є унікальною платформою для інтелектуального та культурного збагачення, що поєднує академічні дослідження та практичний досвід в рамках однієї програми. Вона відзначається своєю міждисциплінарною спрямованістю, що дозволяє учасникам досліджувати складні питання політики, економіки та філософії, а також розвивати навички у сфері управління конфліктами. Крім того, TFAS Prague надає можливість поглибленого культурного обміну, що сприяє формуванню глобальної мережі контактів і розширенню світогляду через активну взаємодію з представниками різних країн і культур. Унікальність програми полягає в інтеграції інтенсивного навчання з реальними дипломатичними симуляціями та культурними активностями, що робить її надзвичайно цінним досвідом для молодих професіоналів, які прагнуть досягти успіху у міжнародних відносинах.

Цьогоріч програма TFAS включала три курси: «Політика. Філософія. Економіка», «Політична економіка» та «Управління конфліктами», кожен з яких тривав один тиждень. Наші студенти разом з іншими учасниками вивчали ці міждисциплінарні предмети під керівництвом відомих професорів з престижних американських університетів. Використовувались різні методики навчання, зокрема активні дискусії, групові обговорення та моделювання принципів роботи ринку, що сприяли активному обміну думками та розвитку критичного мислення серед студентів.

Однією з найважливіших подій програми стала симуляція, що є частиною курсу з «Управління конфліктами». Темою цього року було моделювання вступу Туреччини до ЄС, проведене у Сенаті Чехії. Ця симуляція стала справжнім викликом для учасників, дозволивши їм відчути реалії дипломатичної служби та вдосконалити свої навички ведення переговорів. Особливу увагу впровдовж програми було приділено обговоренню війни в Україні, що дало можливість Юлії  і Анні-Марії поділитися з міжнародною аудиторією реаліями сьогодення українців. Вони розповіли про життя під час війни, труднощі та виклики, з якими стикається суспільство щодня. Виступ Юлії Тацинець на презентації культур збагатив знання інших учасників про поточну ситуацію в Україні та викликав підтримку з боку інших представників, які брали участь в програмі

Ще однією подією програми стала зустріч зі словацькою дипломаткою Барборою Маронковою, яка обіймала посаду директорки Центру інформації та документації НАТО в Україні у 2017-2020 роках. Під час свого виступу пані Маронкова поділилася багатим досвідом роботи в міжнародній дипломатії та провела моделювання з прогнозування майбутніх викликів, що стало надзвичайно цікавим та інформативним досвідом для всіх учасників.

Міжнародний склад учасників програми, серед яких були представники з Вірменії, Грузії, Італії, Мексики та інших країн, створив унікальну атмосферу культурного обміну. Учасники мали можливість поділитися своїми особливостями, традиціями та досвідом, що сприяло створенню дружніх зв’язків та взаєморозуміння. Програма включала різноманітні активності, такі як прогулянки чарівною Прагою, змагання з боулінгу та численні культурні обміни, під час яких учасники демонстрували національні танці, співи та традиції.

Випускна церемонія стала урочистим завершенням цього незабутнього досвіду. Під час церемонії кожен учасник символічно перейшов з маленької сім’ї TFAS’24 до великої родини TFAS Alumni, що підкреслило важливість встановлених зв’язків та надало відчуття належності до глобальної спільноти. Студенти-американісти Львівського універсиету висловлюють глибоку вдячність програмі TFAS Prague за цей неймовірний досвід. Програма збагатила їх знаннями та навичками, дала можливість зустрітися з людьми з усього світу, поділитися своїми історіями та дізнатися більше про різні культури. Ця літня школа стала справжнім кроком уперед у її професійному та особистісному розвитку, і вона щиро рекомендує програму TFAS усім, хто шукає нових знань, досвіду та друзів.

«Літня школа TFAS у Празі — це не просто навчання, це досвід, що змінює життя, відкриваючи нові горизонти та надаючи інструменти для досягнення великих цілей», –  ділиться Юлія Тацинець.

Довідка. З 1967 року Фонд американських студій (TFAS) є лідером у навчанні молоді з усього світу фундаментальним принципам демократії та системи вільного ринку. TFAS став стартовим майданчиком для більш ніж 42 000 студентів, які взяли участь у програмах Фонду у США та по всьому світі. Випускники цих програм є лідерами в уряді, бізнесі, засобах масової інформації та некомерційному секторі.

1993 року TFAS запустив свою першу міжнародну програму TFAS у Празі, Чехія. За допомогою академічних курсів, гостьових лекцій і вправ з управління конфліктами студенти TFAS Prague розв’язують деякі з найскладніших політичних та економічних проблем, з якими стикається сучасний світ. В рамках літньої школи студенти TFAS беруть участь у моделюванні управління конфліктами в чеському парламенті в Празі. Конкурсна програма щоліта збирає близько 100 видатних студентів із Північної Америки, Європи, Близького Сходу, Північної Африки та Центральної Азії. Широкий спектр національностей, релігій та національностей, які беруть участь в програмі, дає учасникам можливість поділитися досвідом, який може принести користь їхньому освітньому та професійному розвитку.