Студенти Львівського університету взяли участь в реконструкції Революції на граніті

17 жовтня 2023 року студентські представники 40 закладів вищої освіти долучились до реконструкції акції «Революція на граніті», яка відбувалася на головній площі в столиці України 33 роки тому. Організатором події стала «Українська Студентська Ліга» – найбільша студентська організація, що об’єднує спільноту студентів 60-ти закладів вищої освіти. До символічного відтворення значущої історичної події, яка засвідчує силу студентського активізму, долучилась і молодь Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час заходу на Майдані Незалежності студенти мали змогу поспілкуватись з учасником Революції на граніті Михайлом Канафоцьким, який, серед іншого, поділився взірцями телеграм, котрі надсилали громадяни на підтримку студентів. Цінно, що серед них є і телеграма від зборів трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, в розмові Михайло Канафоцький пригадав, що Львівський університет свого часу став першим закладом вищої освіти, який підняв український прапор на головному корпусі попри офіційну заборону.

Також на Майдані Незалежності студентам передали стрічки Незалежності як символ Революції на граніті. Їх молодь відвезе до своїх ЗВО як символи студентського активізму. Зазначимо, що відповідні символічні стрічки надали партнери заходу – бренд «Etnodim». Опісля учасники акції намалювали плакати, на яких описали проблеми, які сьогодні хвилюють студентство.

Надалі студенти вирушили до червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де відбувся форум «Національна свідомість українців: Революція на граніті, як символ сили студентського активізму». У Головному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка провели зустріч, під час якої з молоддю поспілкувались організатори та активні учасники історичних подій: Олесь Доній, Анжеліка Рудницька, В’ячеслав Кириленко, Андрій Міщенко, Андрій Салюк, Андрій Хавунка.

 

Довідково:

Революція на граніті — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в УРСР. Осердям протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції в Києві (нинішньому Майдані Незалежності).

Головними вимогами молоді були недопущення підписання нового союзного договору, перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991 року, повернення на територію УРСР українських солдатів, а також забезпечення проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки, націоналізація майна Компартії України й ЛКСМУ, відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола. Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР 17 жовтня, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.

Світлини: організаторів заходу Більше фото