Студенти-міжнародники взяли участь у відео-конференції з Головою  Представництва ЄС в Україні Яном Томбінські

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Ян Томбінські розповів про відносини ЄС-Україна, а також про перспективи їхньої подальшої співпраці в умовах імплементації Угоди про Асоціацію під час відео-конференції з представниками факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Відео-зустріч була присвячена передусім проблемам децентралізації влади та імплементації європейського досвіду в Україні. Учасники телемосту зосередили увагу на проблемі неефективного врядування, що, відповідно до Стратегії національної безпеки України 2014 року, належить до внутрішніх загроз безпеці нашої держави на рівні з корупцією та зубожінням громадян.

Тому напрацювання механізмів доброго врядування в Україні є життєво важливою справою, – вважають фахівці в галузі міжнародного співробітництва. Одним із таких механізмів є реформа місцевого самоврядування, яка безпосередньо пов’язана з конституційною реформою.

«На Україну дивиться весь світ і ми можемо або запропонувати правову інновацію світового рівня, або підійти до змін до Конституції чисто формально – під поточне завдання виконання «мінських домовленостей», – зазначають науковці Університету.

Однак справжня конституційна реформа може розпочатися лише тоді, коли вирішення всіх питань, окрім захисту територіальної цілісності держави, буде переміщено в місцеві громади, а відтак місцеві громади стануть новою гілкою влади в Україні, на одному рівні зі законодавчою, виконавчою і судовою.

Під час діалогу з Послом відбулась цікава дискусія, у ході якої представники академічних кіл Львова та Дніпропетровська мали змогу поставити Янові Томбінські актуальні запитання, зокрема про можливості застосування польської моделі місцевого самоврядування, її правового забезпечення.

Присутніх цікавила думка Яна Томбінські щодо особливостей проведення цього процесу в Україні, зважаючи на військові дії на Сході України й можливого тиску на Уряд України з боку так званих ДНР і ЛНР із вимогою їх особливого статусу.

Надзвичайний і Повноважний Посол, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський подякував Янові Томбінські за участь у діалозі зі студентською молоддю, яка творитиме майбутнє Української держави.

Нагадаємо, що на базі Інформаційного центру Європейського Союзу при Львівському національному університеті імені Івана Франка 25 листопада 2015 року відбулась відео-конференція з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні, Послом Яном Томбінські.

Партнером та учасником конференції виступив також Інформаційний центр ЄС при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара.

У відео-конференції взяли участь студенти та викладачі Львівського університету, лідери студентських організацій «Молода Дипломатія», «Рада молодих вчених» та Студентського уряду Університету.

Конференцію відвідали також представники Навчально-методичного центру освіти м. Львова на чолі зі Світланою Матис, яка координує роботу шкільних євроклубів у місті.

У телемості брали участь і студенти–слухачі модулю Програми Жана Моне «Субнаціональний вимір ЄС».

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото