Студенти та викладачі географічного факультету продовжують виготовляти окопні свічки для Збройних сил України

10 січня 2024 року студенти географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка разом із викладачами та представниками адміністрації факультету долучилися до волонтерського проєкту із виготовлення окопних свічок. Свічки призначені для активного використання на фронтах російсько-української війни і для поліпшення побуту українських військовослужбовців.

За словами доцентки кафедри конструктивної географії і картографії географічного факультету Людмили Курганевич, подію організували за ініціативи декана географічного факультету Володимира Біланюка на прохання волонтерів із міста Покровська та району міста Авдіївка Донецької області. «Зараз почалися сильні морози, і як ніколи, наші військові потребують великої кількості окопних свічок. Але також такі благодійні проєкти корисні для студентів перших курсів, бо вони сприяють відчуттю причетності до наближення перемоги та виховують вдячність Захисникам і Захисницям України», — зазначила Людмила Курганевич.

Для виготовлення окопних свічок студенти та викладачі традиційно використали мідні банки з-під консервованих виробів, гофрований картон, парафін та віск. Для цього необхідно було вирізати картон і згорнути його, залишивши гніт для запалювання. Згодом потрібно заповнити виріб розтопленим воском або парафіном. Така свічка може горіти від 4 до 6 годин та використовується як для обігріву, так і для нагрівання їжі в екстремальних умовах.

«Приємно, що до ініціативи виготовлення окопних свічок долучаються не лише студенти різних спеціальностей, але і викладачі факультету. Участь у такій акції демонструє те, що усі ми віримо у перемогу і готові долучатися до спільної праці. Варто зазначити, що на нашому факультеті досить часто проводять благодійні проєкти – від виготовлення окопних свічок до збору коштів на допомогу різним військовим підрозділам», — зазначила студентка першого курсу магістратури географічного факультету, учасниця акції з виготовлення окопних свічок Мар’яна-Галина Кобрин.

Акція з виготовлення окопних свічок, у якій беруть участь студенти та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка, стала благодійною традицією, до якої щоразу долучається все більше волонтерів. Сьогодні волонтери-студенти виготовили понад 150 окопних свічок.  Зі щирою вірою у якнайшвидшу реалізацію спільної мети кожного українця учасники акції виклали слово «Перемога!».

Світлини: Олега Вівчарика та Євгена Тихановича Більше фото