Студенти Університету організували низку майстер-класів із писанкарства

Передвеликоднє писанкування – невід’ємний елемент приготувань до найбільшого християнського свята – Великодня. Традиційно студентська молодь Львівського національного університету імені Івана Франка долучилася до низки майстер-класів із писанкарства, аби сповна надихнутися давньою українською традицією. Студенти переконані, що нашим обов’язком є звертатись до свого історичного минулого, плекати та наслідувати традиції, адже в них втілена душа народу.

Так, 10 квітня 2023 року в Художньо-меморіальному музеї Івана Труша студентська рада факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету провела захопливий майстер-клас із писанкарства. Учасники мали змогу також відвідати Музей і дізнатися більше про історію розпису писанок. Разом з тим, усі охочі змогли виготовити по дві писанки, одну з яких віддали на благодійний аукціон.

12 квітня 2023 року з ініціативи студентів-журналістів на їхньому факультеті відбувся майстер-клас із писанкарства від відомої української майстрині та волонтерки Ірини Кметь. До заходу долучилися студенти, працівники факультету та усі охочі пізнати мистецтво українського писанкарства. Виготовлені під час майстер-класу писанки, учасники могли забрати з собою, аби наповнити світлом традицій свою оселю в часі Великодня, або ж залишили майстрині аби, за допомогою волонтерів, творіння студентів передали нашим воїнам. За словами Ірини Кметь, писанки від студентів факультету журналістики разом із іншими продуктами та необхідними речами від волонтерів вже завтра поїдуть до військових 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» та 10 прикордонної служби «Нова Слобода».

Також 12 квітня команда студентської ради та профбюро філологічного факультету організували майстер-клас з писанкарства у Львівському міському молодіжному центрі «МолоДвіж». Разом з Іриною Кметь студенти розмовляли про різноманітні техніки виконання писанок, їхню сакральну цінність та значення цих оберегів у нашій культурі. Студенти розповідають, що дехто з присутніх випробував себе вперше у такому досвіді, але попри це кожна писанка вдалась унікальною, а процес її створення подарував неймовірні враження. Захід був благодійним, тож усі зібрані кошти організатори передали у волонтерські осередки.

13 квітня 2023 року передвеликодній майстер-клас із писанкарства організувала студентська рада біологічного факультету. Під час заходу  усі охочі розписували писанки за давніми українськими традиціями.

Очільниця Студентського уряду Львівського університету Анжеліка Кульчицька додає, що студентська молодь сьогодні як ніколи цінує кожну можливість пізнати глибше українські традиції, адже любов до українського є одним із ключових елементів нашої перемоги над ворогом.

Світлини: організаторів майстер-класів Більше фото