Судова влада в Україні та ЗМІ

Голова Львівського апеляційного суду Петро Каблак 1 листопада 2016 року прочитав студентам факультету журналістики лекцію, присвячену співпраці судової гілки влади і засобами масової інформації в Україні.

Доцент кафедри української преси Ігор Паславський представив студентам лектора, наголосивши на його близько тридцятилітньому практичному досвіді  роботи.

«Жодна держава у світі не може обійтися без судової системи і ЗМІ, відтак ми приречені до конструктивної співпраці», – наголосив Петро Іванович на початку зустрічі.

Петро Каблак апелював до почуття справедливості й етики журналістів у  висвітленні діяльності судової системи в Україні.  Лектор висловив сподівання, що нова генерація молодих журналістів об’єктивно висвітлюватиме діяльність судів в Україні.

Голова Львівського апеляційного суду підкреслив, що останнім часом представники ЗМІ разом із громадськими активістами часто-густо стають учасниками різноманітних акцій протесту в залі суду, що є неприпустимим у демократичних країнах. Водночас він не приховував недоліків і в роботі суду, розмірковуючи про причини низької довіри людей до судової діяльності.

Петро  Каблак розповів про особливості судової реформи в Україні, порівняв європейський досвід судової діяльності, пояснив кореляції між трьома ланками судів загальної інстанції, переваги та недоліки впровадження приватної виконавчої служби як альтернативи державним виконавцям.

Суддя пояснив, чому Україна посідає перше місце в Європі за зверненнями до Європейського суду з прав людини. Петро Каблак навів статистику, за якою 90 відсотків справ, що розглядаються у Європейському суді, стосуються невиконання рішень, винесених українським судом. «Тобто, з одного боку, суд забезпечив права людини, а з іншого – невиконання рішення нівелює їх», – пояснив він.

Після виступу доповідача студенти мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання щодо співпраці суду зі ЗМІ.

Світлини: Анастасії Коник Більше фото