Світло для ЗСУ від географів ЛНУ ім. Івана Франка

6 грудня 2022 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка студенти 1-3 курсів разом із викладачами та деканом факультету Володимиром Біланюком взяли участь у волонтерській акції з виготовлення окопних свічок для воїнів Збройних сил України.

Для виготовлення свічок, які зараз українські військові активно використовують у фронтових умовах, організатори акції підготували картон, бляшанки різної висоти та ширини, а також придбали парафін.

Декан географічного факультету Володимир Біланюк, звертаючись до студентів-волонтерів, насамперед зазначив, що проведення такої акції є особливим і символічним, адже вона відбувається у День Збройних сил України.

«Я гордий бути деканом того факультету, який завжди на хвилі правди і допомоги. Тож проведення акції з виготовлення окопних свічок власноруч на нашому факультеті – це сильно! Сьогодні ми отримуємо схвальні відгуки і слова вдячності з різних куточків України за небайдужість та ініціативність наших студентів. Також випускники географічного факультету гордо несуть звання географа Львівського університету й є удостоєні високих відзнак за свою волонтерську діяльність. Усі активісти і волонтери географічного факультету щодня невпинно працюють для наближення нашої спільної перемоги над ворогом»,  наголосив Володимир Іванович.

Декан географічного факультету подякував студентам, які взяли участь в акції, й вручив символічні пам’ятні подарунки.

Для того, аби виготовити окопну свічку, потрібно підготувати картон, бляшанки та віск. Картон вирізають і щільно скручують на усю ширину основи, залишаючи гніт для запалювання. Останній етап заливання середини розтопленим парафіном.

Координаторка акції, доцентка кафедри конструктивної географії та картографії Людмила Курганевич зазначила, що такий захід відбувається на географічному факультеті уже в четверте.

«Щоразу студенти зголошуються допомогти виготовити окопні свічки, адже вони практичні і потрібні у великій кількості на передовій. Так, окопна свічка має здатність горіти від 1,5 до 3 годин безперервно. Спочатку студенти брали участь у таких акціях в одному з волонтерських центрів Львівського університету, а потім вирішили спробувати організувати цей процес на факультеті. Участь у таких заходах – це, насамперед, виховний момент: студенти усвідомлюють важливість й актуальність справи, яку роблять»,  запевнила Людмила Петрівна.

Організаторка акції також наголосила, що військові, які служать безпосередньо на передовій, часто замовляють у них окопні свічки у різних обсягах, адже вони їм справді потрібні.

«Студенти роблять заготовки із картону та бляшанок, а потім у безпечних умовах я заливаю свічки парафіном. Щоразу надсилаємо нашим хлопцям такі посилки, вкладаючи туди щонайменше 30 окопних свічок. Коробки маркуємо так: акція «Тепло сердець», м. Львів, кількість штук». Таким чином військові знатимуть, що це молодь робить свій внесок у нашу спільну перемогу», зазначила Людмила Курганевич.

Цього разу студенти зібрали картон, а підготувати певну кількість бляшанок допомогли небайдужі учні середньої загальноосвітньої школи №30 міста Львова. Доцентка географічного факультету Ольга Пилипович та випускниця Мар’яна Біланюк фінансово долучилися до закупівлі парафіну, завдяки чому вдалося придбати 20 кілограмів цього стратегічно важливого у сучасних умовах продукту.

Після завершення акції, студенти-географи здійснили символічний флешмоб, виклавши слово «ЗСУ» із невеликої частини уже готових свічок.

Додамо, що виготовлення окопних свічок стало волонтерською традицією студентів та працівників ЛНУ ім. Івана Франка. Окрім географічного факультету, свічки також виготовляють у волонтерських центрах, Головному корпусі та інших будівлях Університету.