Цьогоріч Університет випустив майже 4 тисячі бакалаврів

Вручення дипломів, підведення підсумків, прощання і нові зустрічі – неповторна атмосфера урочистостей з нагоди цьогорічного випуску бакалаврів традиційно огортає наш Університет. Адже кожен із випускників Львівського університету несе у світ маленьку частинку своєї Alma Mater, даруючи світові невідворотність великих змін. Разом з тим, Університет береже частинку кожного, колекціонуючи мільйони спогадів про найкращі роки — студентські… Бо ж кожен із факультетів Львівського університету – маленьке місто, яке має свою неповторну атмосферу, свої традиції та унікальну історію.

Так, упродовж червня-липня у Львівському національному університеті імені Івана Франка традиційно відбувалися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам бакалаврату. Цьогоріч в урочистих академіях, які відбувалися на факультетах, окрім студентів та їхніх рідних, брали участь і наші Захисники, ветерани, члени їхніх родин, а також представники Благодійного фонду «НЕЗЛАМНІ».

Цьогоріч випускниками бакалаврату стали 3910 студентів! Найбільше серед дипломованих бакалаврів випускників економічного факультету – 626 осіб. Другими за чисельністю є випускники юридичного факультету –  446 осіб. Серед найчисельніших за кількістю випускників також факультет іноземних мов (350), факультет міжнародних відносин (299) та географічний факультет (296).

Натомість у ТОП-5 спеціальностей з найбільшою кількістю випускників увійшли «Філологія (за спеціалізаціями)» – 543 випускники, «Право» – 446, «Фінанси, банківська справа та страхування» – 215, «Економіка» – 202, «Середня освіта (за спеціалізаціями)» – 190.

Серед цьогорічних випускників бакалаврату – випускниця освітньої програми «Культурологія» Еріка Бринь. Дівчина переконана, що якби знову довелося вступати в Університет, то не змінила б свого вибору, адже навчанням цілком задоволена. «Хотілось би сказати, що студентські роки запам’яталися мені шаленою кількістю наукових та культурно-розважальних активностей, якими завжди славився філософський, і які причарували мене ще задовго до вступу в Alma Mater. Проте, час мого навчання на бакалавраті припав на період складних соціальних, політичних ба, навіть, індивідуальних викликів. Пертурбації та корективи, які внесли локдауни, карантини та повномасштабна війна дали унікальний, хоч і неочікуваний досвід. Вони все обнулили та апґрейднули одночасно, вибачайте за сленг. Навчили нас жити по-іншому: щось поставили на паузу, а щось перезапустили, – ділиться випускниця. – Та все ж, приємностей було повно і повсякчас: мікс класичних і зум-пар, гуртожитські будні, наукові конференції та товариства, квартирники і кінопокази, не часті, але дуже приємні години, проведені у головному корпусі, що направду дихає історією, кава у буфеті… і найголовніша сполучна ланка в тій розхристаній реальності – люди. Всі ж знають: люди філософського – то вогники, що горять, запалюють і ніколи не згорають».

Випускник бакалаврату факультету електроніки та комп’ютерних технологій Степан Чапля, який навчався за освітньою програмою «Комп’ютерні науки» також з приємність згадує свої студентські будні. «Вступивши на факультет, я зустрів викладачів, які керуються сучасними трендами IT та які вкладають у наші голови фундаментальні речі. Упродовж навчання ми вирішували рівняння, розбирали мікросхеми, писали програми, вчили основи штучного інтелекту та робили групові проєкти.  Все це дозволяє знайти себе і вибрати саме ту галузь, у якій хочеться реалізуватись – чи то розробка, чи радіоінженерія. А відкритість керівництва та співпраця із провідними IT-компаніями дають можливості для юних спеціалістів», – розповідає Степан.

Марія Шкурлатович, яка навчалася за освітньою програмою «Середня освіта (Історія)» розповідає, що відчуття, пов’язані зі завершенням навчання, не гірші, а то й кращі, за підкорену Говерлу: «Якщо на гірській вершині ми переживаємо відчуття «О так, я зміг», то на студентській вершині бакалаврату ми ще додаємо до цих слів «Я став бакалавром», підкоривши 2061 м вершин і низин Франкових доріг разом із найкращими людьми по вулиці Університетській, 1. Якби була машина часу зі збереженням пам’яті пережитого і якби у мене знову постало питання вибору факультету — я б не думаючи обрала свій історичний, який допоміг мені професійно відкритися цьому світові, стати частинкою самоврядного студентського життя та знайти своїх людей! 4 роки навчання на історичному факультеті – це про 1460 днів вибудови авторського світобачення через призму історичного досвіду, що дає випускникам змогу відчувати свою значущість у всіх державотворчих процесах та соціальних змінах! Історичний факультет — це про історично складене ком’юніті рідних людей, які творять рух життя!», – переконана випускниця.

Щиро вітаємо усіх цьогорічних випускників бакалаврату з успішним завершенням навчання! І до зустрічі у магістратурі!

Світлини: Олега Вівчарика, Марії Твардовської, Ярини Пришляк та Олександра Лавриновича Більше фото