Відбувся міжнародний семінар «Транскордонна стійкість критичної транспортної інфраструктури в Україні та її вплив на економіку та суспільство»

28 липня 2023 року науковці кафедри економічної і соціальної географії імені професора Олега Шаблія Львівського університету та кафедри інжинірингу  Університету Бірмінгема організували у межах проєкту «Twinning for Identity, Sovereignty and Resilience» міжнародний семінар «Транскордонна стійкість критичної транспортної інфраструктури в Україні та її вплив на економіку та суспільство». Захід відбувся у м. Варшава у змішаному форматі англійською мовою.

Координатор семінару від Бірмінгемського університету Стерджіос А. Мітоуліс окреслив у доповіді рамки (Framework структуру) конфліктостійкості для розбудови критично важливої інфраструктури. Доповідь доктора Сотіріоса Аргироудіса Sotirios Argyroudis «Компроміси між стійкістю та сталими рішеннями в адаптації інфраструктури до зміни клімату: приклад мостів в Україні» висвітлила напрацювання щодо поєднання вимог зеленої економіки і поствоєнної відбудови.

Науковці кафедри економічної та соціальної географії ЛНУ ім. Івана Франка Ірина Гудзеляк, Ольга Мамчур, Ірина Ванда, Любов Котик, Юрій Борсук представили доповіді-лекції «Суспільно-географічні проблеми розвитку Львівської області», «Економічна ефективність використання залізничних пасажирських маршрутів Західного регіону України», «Практичне використання геологістики в транспортній галузі Західного регіону України», «Соціально-економічні передумови функціонування приміського залізничного транспорту». Кожну з доповідей обговорювали під час круглих столів, де також було представлено короткі доповіді запрошених експертів.

До роботи семінару з британської сторони долучилися дослідники з Бірмінгемського університету, а також експерти з питань розвитку критичної інфраструктури, які надають рекомендації уряду Сполученого Королівства щодо майбутньої поствоєнної відбудови України.

До міжнародного семінару також були запрошені для доповідей українські географи та представники міської влади м. Львова, зокрема, начальник відділу інвестицій та проєктів Управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради Олег Веклин, доцент кафедри географії України і туризму Тернопільнського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Іван Рудакевич, доценти кафедри географії та природнознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Роман Сливка та Ірина Закутинська, доцентки кафедри туризму Національного університету «Львівська політехніка» Марія Лущик, Мар’яна Ярошевич, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка Злата Логін.

Важливо, що обговорення просторових проблем критичної інфраструктури  м. Львова, Львівщини та загалом Західних областей України, сприятиме формуванню звіту і рекомендацій британських колег для Уряду Сполученого Королівства у постовоєнному відновленні інфраструктури України.

Світлини: географічного факультету Більше фото