У Львівському фізико-математичному ліцеї відбувся Тиждень ЛНУ ім. Івана Франка

Упродовж минулого тижня викладачі та науковці Університету провели низку науково-популярних уроків для учнів Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ ім. Івана Франка. В рамках «Тижня Львівського національного університету імені Івана Франка» ліцеїсти однієї із найкращих українських шкіл мали змогу ознайомитися з методиками викладання фахівців Львівського університету, дізнатися про найактуальніші дослідження у різних сферах науки та на тиждень відчути себе студентами.

На переконання ініціаторів заходу, спілкування ліцеїстів із науковцями Університету не лише допоможе молоді на шляху вибору свого майбутнього фаху, а й ще більше надихатиме молодь на власні наукові пошуки.

До проведення уроків долучились викладачі механіко-математичного, біологічного, фізичного, хімічного, економічного, історичного, філологічного, географічного факультетів, а також факультету іноземних мов, прикладної математики та інформатики, культури і мистецтв. Лекції відбувалися для учнів усіх класів.

Директор Львівського фізико-математичного ліцею Мар’ян Добосевич наголошує, що «професіоналізм та творча енергія викладачів  Львівського університету дає приклад учням та вчителям у подальшому вдосконаленні та здобутті нових знань», що має особливу цінність для розвитку Ліцею.

«Співпраця з Університетом сприяє залученню та підготовці ліцеїстів до наукової і науково-технічної діяльності, підготовці майбутнього вченого, особистості, здатної до інноваційної діяльності, прийняття системних рішень», – зазначає Мар’ян Добосевич, висловлюючи вдячність усім викладачам та науковцям, які долучилися до проведення уроків.

Упродовж тижня учні мали змогу прослухати уроки на різноманітні теми, у простій науково-популярній формі ознайомитися з вступом до лінійної алгебри, теорією дійсного числа і теорією ймовірності, генетикою, анатомією та фізіологією людини, дізнатись більше про роботи з базами даних у Python, глобалізаційними процесами у світовій економіці, роллю аналітичної хімії у сучасному світі, обговорити чимало питань, що стосуються вивчення як української, так і англійської мов тощо.

Доцентка кафедри неорганічної хімії Христина Міліянчук, яка розповідала учням про хімічні підходи до розробки магнітів, ділиться враженнями від спілкування з ліцеїстами та проєкту загалом. За її словами, це – унікальна нагода поділитися з учнями особливою атмосферою університетської спільноти та налагодити діалог з майбутнім мотивованим та зацікавленим студентом.

«Фахова підготовка учнів Ліцею дозволила нам представити матеріал, який розглядають в університетських курсах. Втім, учні виявилися готовими та відкритими до обговорення навіть найсучасніших наукових досягнень та передових тенденцій, в чому я мала змогу переконатися впродовж лекції «Хімічний дизайн магнітів», – розповідає Христина Міліянчук.

Учнівська молодь високо оцінила цікавий і динамічний виклад матеріалу від університетських викладачів. Зокрема, враженнями від тижня уроків в академічному стилі поділилися старшокласниця Марія: «Проєкт, під час якого ми мали змогу побувати на уроках від викладачів ЛНУ ім. Івана Франка, був для мене надзвичайно цікавим. На мій погляд, такі ініціативи – це найкраща можливість для учнів дізнатись, яку методику викладання практикують в  Університеті, оцінити те, як викладають ті чи інші предмети. Особливо мені сподобались уроки з української мови та хімії, останню я дуже люблю і хотіла б повʼязати з нею свою майбутню професію. І тепер я точно розглядаю варіант вступу на хімічний факультет саме Львівського університету».

Проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України Роман Гладишевський відзначає, що для Університету вкрай важливо забезпечувати простір для неперервності наукового поступу: від співпраці зі школами, через якісну університетську освіту, наукові дослідження і до їхнього впровадження у різні сфери життя України та світу.

«Для Львівського університету важливо вести постійний діалог з учнівською молоддю і залучати наших юних колег до наукових досліджень, мотивувати реалізовувати свій потенціал в Україні і працювати над динамічним поступом нашої держави», – наголошує Роман Євгенович, висловлюючи переконання, що такі проєкти матимуть продовження і у майбутньому.

Більше фото