У Львівському університеті презентували виставку «Тихий фестиваль відповідальності»

6 березня 2024 року у холі головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття виставки ілюстрацій «Тихий фестиваль відповідальності», яку ініціював Фонд родини Видатного Українця, візіонера, співзасновника Всесвітнього економічного форуму в Давосі, очільника Міжнародного інституту менеджменту в Женеві та автора Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. Організував  виставку Студентський уряд Львівського університету.

Експозицію, яка включає 15 творчо переосмислених ілюстрацій до кожного із пунктів Декларації відповідальності людини, створили митці клубу «Pictoric». У такий спосіб ілюстратори надали можливість усім охочим поглянути на відповідальність як невід’ємну частину людського буття і переосмислити її роль у повсякденному житті, адже, на переконання організаторів, саме індивідуальна відповідальність кожного члена суспільства на всіх рівнях може забезпечити виконання Загальної декларації прав людини, затвердженої Генасамблеєю ООН у 1948 році.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, відкриваючи виставку, насамперед наголосив на актуальності і важливості організації подібних заходів, адже їхня мета – сприяти глибшому розумінню основоположних принципів життя людини. ««Тихий фестиваль відповідальності» – це надзвичайно важливі принципи, яких ми щодня навчаємо наших дітей та студентів, яких упродовж життя вчимося і самі. Тож, сьогодні необхідно кожному із нас усвідомити важливість відповідальності, разом зі своїми правами та обов’язками. А відтак, виставка ілюстрацій у Львівському університеті об’єднує усіх нас і закликає до рефлексій і роздумів на цю тему», ‒ висловив переконання Володимир Михайлович і зауважив, що можливість проведення такого заходу існує завдяки героїчним зусиллям воїнів Збройних Сил України.

Голова Студентського уряду Анжеліка Кульчицька подякувала Фонду родини Богдана Гаврилишина за ініціативу проведення виставки та висловила переконання, що експозиція ілюстрацій буде корисною і цікавою для усієї академічної спільноти Університету.

Голова Фонду родини Богдана Гаврилишина, випускниця Львівського університету Маріанна Єлейко розповіла присутнім про ідею виставки, її філософський зміст і, власне, про самого автора Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. «Виставка, яку ми сьогодні презентуємо у Львівському університеті, – не просто ілюстрації чи красиві картинки. Це велика глибина, важлива частина історії України і сенси глобального світу, які ми закладаємо у її зміст. Задум виставки, власне, полягає у тому, аби представлені малюнки викликали у відвідувачів внутрішній діалог, сприйняття принципів Декларації у певній площині, осягнення їхньої філософії і глибини. Такі ж філософські сенси ми заклали й у назву виставки», ‒ зазначила Маріанна Єлейко.

Голова Фонду родини Богдана Гаврилишина коротко окреслила головні напрямки діяльності Богдана Дмитровича як в Україні, так і за кордоном, й зазначила, що за результатами своєї кропіткої діяльності, Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що неможливо говорити про права не говорячи про відповідальність і між ними необхідно створювати певний баланс. А відтак, ілюстрації представлені на виставці, відображають суть кожного із пунктів Декларації відповідальності людини, яку створив Богдан Гаврилишин, опираючись на свій досвід дослідження глобальних світових процесів й закликають до роздумів і рефлексій на цю тему.

Завідувач кафедри соціології історичного факультету, професор Юрій Пачковський та завідувач кафедри європейського права, професор факультету міжнародних відносин Михайло Микієвич відзначили актуальність проведення виставки у Львівському університеті і наголосили на важливості питань, які порушує виставка, адже сфера відповідальності людини є надзвичайно багатогранною і охоплює різні сфери життєдіяльності людини.

Додамо, що у 2021 році в Україні затвердили День відповідальності людини на державному рівні, який відтоді щорічно відзначають у день народження Богдана Гаврилишина – 19 жовтня.

За словами організаторів, виставка «Тихий фестиваль відповідальності» вже відбулася у різних містах України і Європи. У Львівському університеті її оглянути можуть усі охочі з 6 до 15 березня.