У Львівському університеті стартувала серія семінарів, присвячена темі застосування штучного інтелекту, машинного навчання та нейромереж

30 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся перший семінар із запланованої серії, тематика якої пов’язана із застосуванням штучного інтелекту та нейромереж. В епоху розвитку ШІ та розгортанням інформаційної війни такі заходи є важливим джерелом якісної інформації для охочих слухачів.

З вітальним словом перед гостями заходу виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський: «Оскільки тема нова та актуальна, я сподіваюсь, що вона розвиватиметься з кожним разом все більше, а обмін досвідом буде дуже корисним у будь-якому аспекті. Люди на різних рівнях використовують можливості штучного інтелекту. Я впевнений, що цей обмін досвідом буде дуже цінним для вас, адже він може бути корисним як із точки зору наукових досліджень, так і інновацій».

Запрошеним гостем та спікером семінару став  Богдан Павлишенко – доктор технічних наук, професор кафедри системного проєктування ЛНУ ім. І. Франка, автор досліджень, напряму пов’язаних зі сферою штучного інтелекту. Розпочав п. Богдан свій виступ із таких слів: «Я хотів би сьогодні поділитися деякими думками, певними результатами з приводу технології штучного інтелекту та їхнього використання в різних аспектах, перш за все для виявлення різного типу маніпуляцій».  Опісля, відбувся показ короткого відео, яке було зняте на одній з конференцій про штучний інтелект в Нью-Йорку. На ньому було показано масштаби розвитку новітніх нейромереж, зокрема всесвітньовідомого андроїд-робота Софію. Богдан Михайлович поділився декількома власними характеристиками ШІ, які виявив упродовж свого майже десятирічного досвіду роботи в індустрії штучного інтелекту та під час багатьох міжнародних конференцій. 

Також під час події спікер розібрав окремі види моделей ШІ, показав їхню роботу як із теоретичної, так і з практичної сторін, обговорив технологічні аспекти ШІ та як його можна використовувати для виявлення маніпуляцій, фейків, оптимізації у різних сферах, зокрема бізнесу, фінансового трейдингу, освіти, науки тощо. Професор зазначив, що всі вони є важливими, оскільки за допомогою них можна робити прогнози тих чи інших цільових змін.  Більше про наукові дослідження по цій темі можна прочитати в науковій статті Богдана Павлишенка.

Нагадаємо, що не так давно, у квітні 2021 року, Богдан Павлишенко успішно захистив свою докторську дисертацію, у якій детально вивчив специфіку роботи штучного інтелекту та його подальші перспективи.

По закінченню виступу розпочались активні дискусії, зокрема, було детальніше розглянуто такі питання:

  • Яке майбутнє в штучного інтелекту та чи справді він зможе замінити певну галузь людських професій, адже ШІ – це лише результат мислення?
  • Чи добре, що ШІ вийшов за рамки людських можливостей?

Сфера нейромереж є дуже актуальною у сучасному світі технологій, тому важливо цікавитись інноваціями, які з кожним роком зростають та ставлять нові виклики перед людством. Маємо переконання, що проведення подібних науково-практичних семінарів дозволить не лише залучити більше представників нашої університетської спільноти до використання інноваційних технологій та інструментів, але й збудувати на базі Львівського Університету потужну платформу для розвитку штучного інтелекту, машинного навчання і нейромереж.

Подивитись запис заходу можна за цим покликанням.

Про проведення наступних зустрічей у рамках серії, присвяченій штучному інтелекту, буде повідомлено додатково.

Більше фото