У Львівському університеті відбулась лекція-тренінг до Дня української писемності та мови

27 жовтня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка у змішаному форматі відбулася лекція-тренінг «Українська мова як бренд», приурочена Дню української писемності та мови. Організатор заходу – Профбюро студентів факультету журналістики. Лекцію провів заступник декана факультету журналістики з наукової і навчально-методичної роботи, доцент кафедри мови засобів масової інформації Андрій Яценко.

На початку заходу всіх присутніх привітала голова Профбюро студентів факультету журналістики Софія Сиванич: «Перш за все, я хочу Вас привітати з Днем української писемності та мови, адже це день, коли ми згадуємо усіх тих визначних постатей, які боролись за українську мову, писали українською, а найголовніше, зберегли її для нас, щоб ми розуміли, що мова – це символ гідності, національної гордості та культурного багатства. Сподіваємося, що ця лекція стане для Вас не лише можливістю згадати минуле, але й натхненням для подальших досліджень та вивчення української мови і літератури. Нехай цей День української писемності та мови буде для нас усіх днем відкриття нових горизонтів знань і розуміння нашої неперевершеної мовної спадщини».

Надалі Андрій Миколайович подякував за запрошення, привітав усіх присутніх з Днем писемності та мови, зазначив, що з особливим трепетом та очікуванням ставиться до таких заходів, і додав: «Сьогоднішня лекція буде з одного боку важливою, з іншого – міститиме елементи гумору та інтерактивів. А ще під час лекції я нагороджуватиму активних учасників призами».

Під час тренінгу лектор разом із учасниками говорили про ознаки ідентичності нашої мови (літерах «ї», «ґ», фемінітиви, зміни при транслітерації іншомовних слів), акцентували на стані та статусі української мови, проблемі лінгвоциду. Впродовж тренінгу Андрій Яценко провів декілька інтерактивів: «Що для мене українська мова?», «А що не так зі статтею 10?», «Хто це такий?», «Знайдіть у тексті мовні неточності», «Культура мови як показник інтелекту – мозковий штурм», «Потлумачити фразеологізми», «Похвали себе». Найактивніші учасники лекції отримали солодкі подарунки за правильні відповіді.

Андрій Миколайович також згадав про Вельс, де вдалося відновити національну мову на усій території, і побажав такого ж Україні в контексті вирішення мовного конфлікту між українською і російською.

В кінці лекції Софія Сиванич вручила подяку Андрію Яценкові від Профбюро студентів факультету журналістики за співпрацю та безцінну підтримку в розвитку професійних навичок українського студентства.

Завершилась лекція-тренінг рефлексією учасників та пригадуванням ґрунтовних аспектів вживання української мови, важливості її збереження та популяризації, покращення своєї мови шляхом читання гарних текстів та уникання слів-паразитів. Присутні отримали відповіді на всі свої запитання, а також натхнення та хороший настрій.

Світлини: Андрія Вовка, Марії Шкурлатович Більше фото