У Львівському університеті відбулася чергова офлайн Єврошкола EU Study days!

В період з 25 по 29 квітня 2024 року у Львові відбулася чергова офлайн Єврошкола EU Study Days, яка об’єднала досвідчених експертів та вмотивованих учасників з усіх куточків України. Учасниками стали 40 найкращих випускників онлайн-школи – школярі, студенти та аспіранти з усієї України. На учасників школи чекали 5 днів плідної роботи: лекції та інтерактивні заняття, стратегічна гра, зустріч з випускниками програми,  візит до ЛКП “Львівського бюро євроінтеграції” та до Регіонального представництва КМЄС (EUAM) у Львові.

Оксана Краєвська, доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, виконавчий координатор Інформаційного Центру ЄС, а також співкоординатор  проєкту «EU STUDY DAYS», яка модерувала відкриття цієї Єврошколи привітала учасників та зазначила, що “проведення таких Єврошкіл є надзвичайно важливим для підготовки молоді та обміну досвідом для розуміння та реалізації євроінтеграційних прагнень України на шляху до повноправного членства у ЄС”.

Офлайн школу відкрив проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Сергій Різник, який зазначив, що “те, що під час війни, незважаючи ні на що, ми продовжуємо вчитися і виконуємо цілі проекту, свідчить про українську силу і найпевнішу перемогу» – https://fb.watch/rK84tI6WWe/

З мотивуючими настановами для учасників на відкитті також виступили Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС та Аймар Косс, в.о. Голови Регіонального представництва КМЄС (EUAM) у Львові https://fb.watch/rK89wON7yN/ Пані Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала учасників під час відкриття сесії та наголосила: «Новий досвід молодих спеціалістів принципово важливий на всіх рівнях і в усіх державних інституціях. зміцнити державоздатність України». Пан Аймар Косс підкреслив, звертаючись до учасників Єврошколи: «Ви – майбутнє України і відіграватимете дуже важливу роль не лише в інтеграції України до ЄС. Перед вами відкриті всі двері, щоб служити своїй країні та представляти Україну на міжнародній арені».

Маркіян Мальський, професор, декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Надзвичайний і Повноважний Посол розповів детально про факультет міжнародних відносин та його роль і значення у підготовці фахівців для реалізації євроінтеграційних прагнень України. Юлія Доброскок, керівниця міжнародного відділу Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця, побажала учасникам успішноїшколи та цікавих дискусій https://fb.watch/rK84tI6WWe/

Другий та третій дні були присвячені обговоренню тем щодо досвіду європейської інтеграції та допомоги Європейському Союзу та переваги для України від інтеграції в ЄС.

Вікторія Давидова, радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, привітала учасників Єврошколи, розповіла про проєкти та роботу Представництва ЄС в Україні.

Індре Ісокайте-Валуже, доцентка, керівниця Центру українського права юридичного факультету Вільнюського університету” (Литва) презентувала доповідь на тему : “Відновлення верховенства права після падіння соціалізму та під час підготовки Литви до вступу до Європейського Союзу” https://fb.watch/rQifqYTMmg/

Оксана Краєвська, доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка розповіла про досвід країн Центрально-Східної Європи у процесі приєднання до ЄС, допомогу ЄС Україні для Перемоги у війні, а також провела тренінг про розвиток навичок для навчання впродовж всього життя https://fb.watch/rQicVG4uOX/

Денис Черніков, керівник проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» поділився досвідом “20 років 5-го розширення ЄС” та особливості допомоги ЄС Україні для Перемоги у війні. Вероніка Мовчан, директорка з наукової роботи інституту економічних досліджень та політичних консультацій, презентувала доповіді на тему “Як буде відбуватися інтеграція України до єдиного ринку: виклики та можливості на шляху економічної інтеграції України” та “Взаємовідносини Україна-ЄС: економічний вимір”.

Школярі заслухали три цікаві доповіді  від фахівців та досвідчених дослідників процесів європейської інтеграції. Зокрема, Галина Процик, випускниця Єврошколи, викладачка кафедри політичних наук Українського католицького університету, заступниця проректора з зовнішніх звʼязків та суспільного служіння (інтернаціоналізації) Українського католицького університету провела лекцію на тему “Дипломатія майбутнього: як ЄС змінює підходи до міждержавних відносин та глобального лідерства”. Ярина Турчин, професорка, директорка Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ «Львівська політехніка» розповіла учасникам про “Гуманітарну діяльність Європейського Союзу”. Петро Байковський, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук Українського Католицького Університету поділився міркуваннями на тему “Потенційні загрози на шляху України до повноправного членства в ЄС”.

Студенти мали можливість познайомитися детальніше з правом ЄС. Михайло Микієвич, професор, завідувач кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка презентував доповідь “ЄС як суб’єкт міжнародного права”, а Штефан Вебер, професор міжнародного комерційного права та фінансового права Саарландського університету, Німеччина поділився своїми науковими розвідками щодо “Верховенство права та польський шлях”. Продовжила серію лекцій для студентів Ольга Сич, доцентка кафедри фінансового менеджменту, факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету ім. Івана Франка, яка розповіла про “Повоєнну відбудову Боснії та Герцеговини – роль ЄС та висновки для України”.

Цікавою виявилася зустріч з випускниками EU Study Days минулих років, які поділилися своїми історіями успіху, зокрема Марія Оринчак, комунікаційна менеджерка громадської спілки Ліга Сильних, менторка локальних редакцій Агенції медійного росту АБО, лідерка Львівського клубу медіаграмотності та фактчекерка проєкту НотаЄнота та Степан Бурак,  асистент кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Франка, юрист з міжнародних питань компанії Kormotech.

Четвертий день був присвячений тематиці медіаграмотності та м’яким навичкам. Наталія Войтович, викладачка кафедри теорії та практики журналістики, факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, медіатренерка, тренерка з медіаграмотності провела тренінги на тему “Які навички треба розвивати, щоб розпізнавати фейки та дезінформацію та інші маніпулятивні технології” та “Запобігання дезінформації: основні тенденції та виклики”.  Юлія Доброскок, керівниця міжнародного відділу Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця розповіла про те як написати вдале СВ і мотиваційний лист та пройти співбесіду і домовитися з роботодавцем, а також провела тренінг про розвиток навичок –  стресостійкість, критичне мислення та аналіз.

Упродовж трьох днів учасники Єврошколи грали в стратегічну гру щодо моделювання процесу приєднання України до Європейського Союзу,  розділившись на три команди “Україна”, “Європейська Комісія” та “держави-члени ЄС”.  Супроводжували гру три наставники Людмила Кудіна, голова ГО «Молодіжна Альтернатива» та  Юлія Доброскок, керівниця міжнародного відділу Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця. В останній день команди презентували свої напрацювання та погодили згоду ЄК та держав-членів на приєднання України до ЄС.

Навчальні дні промайнули швидко та насичено, були наповнені живим спілкуванням, знайомствами з українськими та європейськими експертами, зустрічами з представниками міської влади та європейських проєктів. Вручення сертифікатів стало особливим для учасників, адже відбулось в історичному місці – Будинку вчених https://www.facebook.com/EUStudyDays/posts/pfbid0J3p27MDjjLVdpY4i1CvPFJrj9jESRF3pAPqnpwLKqoriNGs77thbsmFosSJFjGhvl .

Зазначимо, що EU Study Days є проєктом Представництва Європейського Союзу в Україні, який допомагає підвищити рівень знань української молоді – учнів старших класів, студентів та аспірантів закладів вищої освіти про Європейський Союз, відносини між ЄС та Україною, отримати необхідну інформацію за відповідними напрямами від ключових європейських та українських експертів. Проєкт сприяє розвитку мережі української молоді для комунікації, обміну досвідом, співпраці та впровадження спільних ініціатив. Детальна інформація за посиланням https://www.eustudydays.in.ua.

Проєкт виконується неурядовою організацією «Молодіжна Альтернатива» (голова Людмила Кудіна), Львівським національним університетом ім. Івана Франка (Координаторка Інформаційного центру ЄС проф. Наталія Антонюк), Харківським економічним університетом імені Семена Кузнеця (керівниця відділу міжнародних зв’язків Юлія Доброскок).

Світлини: Олега Вівчарика та Мар'яна Павлика Більше фото