У Львівському університеті відбулася серія тренінгів із домедичної допомоги в умовах воєнного стану

У Львівському національному університеті імені Івана Франка упродовж 19-22 грудня відбулися тренінги «Домедична допомога в умовах бойових дій/воєнного стану» від ВГО «Всеукраїнська Рада Реанімації (Ресусцитації) та Екстреної Медичної Допомоги», реалізовані за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.

“Під час війни важливо вміти не лише надавати домедичну допомогу, а й  правильно розставляти пріоритети: на що потрібно звертати увагу в першу чергу, а що може почекати. При наданні першої домедичної допомоги, як би то егоїстично не звучало, пріоритетом є власна безпека. А далі, звичайно, – вміння швидко і правильно рятувати постраждалого”, – зазначив один із інструкторів.

Саме тому навчання на тренінгах розпочиналося із тренування вмінь визначати критичність ситуації та рівень безпеки навколо. Далі учасники також здобували практичні навички, відпрацьовуючи такі реанімаційні заходи:

  • контроль критичної кровотечі шляхом застосування турнікетів CAT, SWAT-T, “Дніпро”;
  • контроль критичної кровотечі шляхом тампонування рани та застосування ізраїльського бандажу;
  • евакуація постраждалого із одним рятувальником та двома;
  • базові реанімаційні заходи при втраті свідомості (серцево-легенева реанімація, переведення постраждалого у стабільне бокове положення).

Одна із учасниць тренінгу, студентка ІІ курсу факультету журналістики Іванна Барабаш поділилася враженнями від участі у навчанні: “Мені сподобалось, як легко та цікаво інструктори подавали інформацію та працювали з авдиторією. Протягом всього курсу нам постійно ставили питання, за допомогою яких ми могли краще опанувати почуте, а також запам’ятати найголовніше. Під час практичних занять ми змогли не тільки на собі виконати всі показані техніки, а й спробувати рятувати одне одного під час зімітованих критичних/стресових ситуацій. Вважаю, що почута сьогодні інформація буде корисна не лише в зоні бойових дій, а й у тилових умовах, адже ворог кожної хвилини наражає нас на небезпеку”.

Щиро віримо, що всі відпрацьовані знання вам ніколи не знадобляться у реальному житті, але водночас і радіємо, що наші учасники зможуть у критичній ситуації врятувати і себе, і людей навколо. 

Більше фото