У Львівському університеті відбулася унікальна вже четверта англомовна школа AITss 2024

З 24 червня до 5 липня 2024 року у Львівському університеті тривала двотижнева літня англомовна школа “Artificial Intelligence Technology summer school 2024” (AITss 2024), яка вже традиційно присвячена вивченню технологій штучного інтелекту й проводиться впродовж останніх декількох років. Організатором школи є ЛНУ ім. І.Франка, з ініціативи кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій, зокрема доцента Романа Шувара, спільно з Центром маркетингу та розвитку і лабораторії технологій штучного інтелекту (ШІ).

Аудиторія школи постійно поповнюється новими представниками від ІТ компаній, адже технології штучного інтелекту викликають інтерес не тільки в академічних колах, але й в індустрії. Школа проводилася у онлайн-форматі, що дозволило обʼєднати зацікавлених учасників з усіх куточків світу. Так, не дивлячись на труднощі, які повʼязані з війною проти України, участь взяли  близько 500 учасників із багатьох міст України (Львова, Києва, Харкова, Чернівців, Хмельницького, тощо), а також із іноземних країн, а саме: США, Польща, Німеччина, Туреччина, Іспанія.

Подія об’єднала всіх тих, хто прагне дізнатись більше про штучний інтелект і його можливості в наш час та перспективи у майбутньому. Представлені доповіді, орієнтовані  в першу чергу на студентів освітніх програм, що готують інженерів програмного забезпечення, які спеціалізуються саме на програмних технологіях штучного інтелекту, серед яких є: “Високопродуктивний комп’ютинг” та “Інженерія програмного забезпечення” ЛНУ імені І. Франка. 

Під час навчання у літній школі студенти прослухали понад 60 лекцій, спрямованих на поглиблене розуміння й вивчення інноваційних технологій, від фахівців IT-галузі. Досвід провідних експертів ІТ компаній, безумовно, відіграє одну з найважливіших елементів неформальної освіти, де за короткий час можна усвідомити масштаб та актуальність рішень в індустрії.

Спікерами AITss 2024 стало 56 спеціалістів з України та всього світу. Вони поділились із студентами знаннями й цінними навиками, а згодом учасники мали змогу активно попрацювати в межах командних проєктів. Спільно з ними, учасники досліджували такі актуальні теми, як: основи Python, мобільна розробка для iOS, Android, Databases, Big Data, Generative AI, Software & Web development, IoT, IIoT, AIoT тощо. Додамо, що всі теоретичні й практичні матеріали, були розроблені для слухачів відповідно до їхнього стартового рівня знань та покликані зацікавити слухачів розвиватися у сфері ШІ до професійного рівня.

Варто зазначити, що в рамках АІТss 2024, найкращі роботи виконані студентами й спрямовані на тематику ШІ, були подані на конкурс проєктів. Цьогорічне журі розгляне кожну з надісланих робіт студентами й обере переможця згідно затверджених правил.

А вже цієї осені, у Львівському національному університеті імені Івана Франка, в очному форматі, відбудеться урочисте завершення літньої англомовної школи Artificial Intelligence Technology summer school 2024, де й будуть оголошені результати конкурсу, після чого відбудеться святкове вручення дипломів.

Цьогоріч, організація події  відбулася за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти та науки України, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації. До партнерства долучились провідні українські та світові IT-компанії, зокрема: офіційними партнерами школи стали компанії N-iX та NeuroForge, партнерами — SoftServe, EPAM, Indeema. А також до успішної реалізації АІТss долучилися: GlobalLogic, Sigma Software University, UA-Teens, ELEKS, CHI Software, Machine Factor Technologies, Weav.ai, NeuronsLab, E-Docs. Інформаційну підтримку надали: Lviv IT Cluster, Marketer.ua, IT Ukraine Association, DOU. 

Дякуємо нашим партнерам за значну підтримку та допомогу в організації такої масштабної події. Також висловлюємо щиру вдячність за вагомий внесок у розвиток українського IT на міжнародному рівні всім, хто долучився до AITss 2024. Щиро бажаємо всім учасникам школи й надалі успішно розвиватись в IT-сфері розробляючи в майбутньому ще багато корисних та передових проєктів!