У Львівському університеті відбулася XXVIII Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України»

14-15 травня 2021 року на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка в онлайн-режимі відбулася щорічна Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України». Зважаючи на карантинні обмеження, науковий захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи Zoom.

Вітальним словом роботу конференції відкрив декан економічного факультету, доцент Ростислав Михайлишин, який відзначив, що захід є доброю традицією та важливою складовою наукового життя економічного факультету. Щороку більше 200 студентів та аспірантів мають змогу долучитися до обговорення складних соціально-економічних проблем розвитку української та світової економіки. Такі заходи значно посилюють дослідницьку компоненту освітнього процесу, сприяють формуванню цілісного економічного світогляду молодих науковців, згуртуванню студентської спільноти, забезпечують обмін досвідом та сучасними знаннями. Звертаючись до учасників конференції, декан факультету Ростислав Михайлишин побажав усім плідної праці та змістовних дискусій.

Від професорсько-викладацького колективу економічного факультету учасників конференції привітали Заслужений професор Львівського університету, доктор економічних наук, завідувач кафедри економічної кібернетики, професор Володимир Вовк та доктор економічних наук, професорка кафедри економіки підприємства Світлана Урба. У своєму вітальному слові професор Вовк відзначив, що студентська наукова робота є одним із найважливіших чинників підготовки висококваліфікованих фахівців з економіки та управління. Залучення найкращих студентів до наукового пошуку сприяє оволодінню ними сучасним інструментарієм аналізу, прогнозування тощо. На думку професорки Світлани Урби, велика кількість учасників конференції свідчить про зацікавленість молоді у науковій роботі. Це дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє та вірити у потужний розвиток української економічної науки.

Від імені гостей конференції її учасників привітав завідувач кафедри маркетингу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», доцент Сергій Касян. «Уже традиційно наші студенти є активними учасниками щорічної конференції студентів, аспірантів та молодих учених на економічному факультеті Львівського університету. Вражає значна кількість учасників, актуальність тематики наукових доповідей, їхній високий рівень. Саме такі конференції є запорукою формування майбутнього наукового потенціалу» – зазначив Сергій Касян. Учасників конференції привітали також іноземні гості з Польщі та Туреччини.

На конференцію надійшло більше 200 доповідей, у яких досліджуються актуальні проблеми розвитку української та світової економіки. Окрім молодих науковців з ЛНУ імені Івана Франка, участь у конференції взяли студенти та аспіранти із низки відомих закладів вищої освіти Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Сум, Запоріжжя, Вінниці, Миколаєва, Львова, а також представники закордонних ЗВО, серед яких: Університет м. Лодзь (Польща), Стамбульський університет Айдін (Туреччина), Державна вища технічно-економічна школа ім. Броніслава Маркевича в м. Ярослав (Польща), Університет ім. Кардинала Стефана Вишинського (м. Варшава, Польща), Вармінсько-Мазурський університет у м. Ольштин (Польща), Вища школа банківництва у м. Познань (Польща).

Програма конференції передбачала пленарне засідання та засідання тринадцяти наукових секцій за різноманітними напрямами: економіка України; економічна теорія та бізнес-економіка; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; менеджмент; інформаційні системи у менеджменті; фінанси, банківська справа та страхування; міжнародна економіка; маркетинг; облік і оподаткування; економічна аналітика та бізнес-статистика; банківський і страховий бізнес; економічна кібернетика; управління та експертиза товарів.

Під час пленарного засідання учасники конференції обговорили: проблеми розвитку економічної системи України в сучасних умовах; вплив пандемії коронавірусу на функціонування товарних та факторних ринків в Україні і за кордоном; проблеми функціонування та напрями підтримки малого підприємництва в умовах Covid-19; формування маркетингових стратегій підприємств, а також застосування політичного маркетингу в Україні та світі; проблеми підвищення ефективності адміністрування місцевих податків та формування бюджету об’єднаних територіальних громад України; вплив штучного інтелекту на підприємницьку діяльність та розвиток логістичних систем; проблеми та перспективи застосування криптовалют; особливості діяльності провідних економіко-аналітичних центрів світу; проблеми обліку, аналізу та оподаткування в Україні; застосування фінансових технологій та економічні наслідки зростання ринку ОВДП; розвиток та впровадження інновацій в банках України в умовах поширення Covid-19 тощо.

Після завершення пленарного засідання доповіді та дискусії продовжилися на секційних засіданнях.