У Львівському університеті відбувся великий концерт мистецьких колективів «Будьмо знайомі»

10 жовтня 2024 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся традиційний концерт мистецьких колективів Центру культури та дозвілля Університету «Будьмо знайомі». Захід організували з нагоди Дня Університету для першокурсників, які, як і кожного року, продовжують «життя» кожного із мистецьких колективів, поповнюючи склад їхніх учасників.

На початку заходу ведучі закликали усіх присутніх подякувати Воїнам, завдяки яким є можливість  навчатися, працювати і жити  у надважкий для України час та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять безстрашних і відважних українських Захисників І Захисниць та цивільних, які загинули від рук російського агресора.

Розпочинаючи мистецьку зустріч, усі присутні переглянули відеоролик про життя мистецьких колективів Львівського університету – фрагменти із їхніх виступів, участі у благодійних заходах на підтримку українського війська тощо. Динамічний відеоряд також демонстрував ті неповторні емоції, які дарують учасники під час концертів своїм глядачам і слухачам.

Надалі гості розпочали безпосереднє знайомство із творчістю мистецьких колективів Львівського університету. Першими на сцені Актової зали свій талант натхненної гри на бандурі продемонстрували учасниці Народної капели бандуристок «Зоряниця» під незмінним керівництвом Зіновії Сичак. Дівчата, як і кожного разу під час своїх виступів в Україні і за кордоном, проникливо та майстерно виконали відомі музичні композиції «Гей, соколи», «Місяць на небі» та українську народну пісню «Ой летіли гусоньки». Також представниці колективу коротко ознайомили першокурсників з історією капели, розповіли про надзвичайні і незабутні емоції від тих концертів, які запам’яталися найбільше та закликали долучатися до дружньої великої родини «зоряничок». Керівниця колективу Зіновія Сичак додала, що цьогоріч значна кількість студентів вже долучилися до лав бандуристок, анонсувала участь колективу у масштабних концертах, які вже скоро відбудуться у Європі та наголосила, що «зорянички» радо приймуть у свій колектив нових учасниць.

Наступним мистецьким колективом, який познайомив першокурсників зі своєю творчістю, став Народний камерний оркестр. Учасники колективу коротко розповіли про історію колективу та зазначили, що оркестр об’єднує різних музикантів, а репертуар колективу надає можливість кожному учаснику якомога ширше розкрити свій музичний талант. Надалі оркестр проникливо і щиро виконав відому композицію Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори» у супроводі гри на роялі та флейті, яку натхненно для присутніх продемонстрували  студент 4 курсу філологічного факультету Вадим Снітинський та студентка 1 курсу філологічного факультету Софія Мірських. Окрім того, під час свого виступу на головній сцені Львівського університету Народний камерний оркестр виконав композицію Карла Дженкінса «Паладіо» під соло на скрипці студента 1 курсу факультету культури і мистецтв Богдана Березяка, а завершили знайомство із репертуаром колективу композицією Гаррі Стайлса «As it was».

Учасниці дівочого хору «Ліра» перейняли естафету виступів на сцені Актової зали. Під керівництвом Заслуженої працівниці культури України Оксани Мельничук та хормейстерки Василини Волошин учасниці талановито виконали композиції Леонарда Коена «Алилуя», українську народну пісню в обробці Оксани Мельничук «Файна я си зроду», «Червону руту» Володимира Івасюка та підкорили серця усіх присутніх виконанням нової композиції для репертуару колективу під назвою «Bongo». Після виступу дівчата коротко розповіли потенційним учасницям «Ліри» про свою творчу діяльність, концерти як в Україні, так і за кордоном, склад колективу, а також ознайомили із репертуаром.

Опісля увагу присутніх завойовував колектив, який пишається своєю багатолітньою історією та яскравим і масштабним репертуаром – Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», керівницею та диригенткою якого є Тетяна Когут, балетмейстером – Юрій Різун, а керівником оркестру – Роман Дольний. Ансамбль вже багато років дарує глядачам свою неповторну самобутність, молодечий запал, енергійність та заповзятість. Тож на сцені Актової зали для першокурсників та усіх присутніх неповторно звучали лемківська народна пісня в обробці Ярослава Ярославенка «Не хвалюся» (соло – Наталії Ленець), українська народна пісня в обробці Богдана Дерев’янка «Ой заграли музики» та українська народна пісня «Сонце низенько». Свій виступ «Черемош» гармонійно довершив енергійними і запальними вокально-хореографічними композиціями «Бойківські коломийки» та «Березнянський чардаш», які у залі нікого не залишили байдужим.

Цьогоріч концерт відбувся в рамках проєкту «Франкові фестини». Відтак, насамкінець мистецького заходу організатори оголосили результати розіграшу трьох фірмових футболок із символікою Львівського національного університету імені Франка від брендового магазину Franko Store – переможцями вікторини стали троє студентів, які зареєструвалися на концерт.

Завершилося мистецьке свято проникливим виконанням музичної композиції Володимира Івасюка «Пісня буде поміж нас», а учасники мистецьких колективів ще раз закликали усіх охочих долучатися до захопливого творчого життя і разом творити історію Львівського університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото