У Львівському університеті відкрили новий навчальний простір для студентів-геологів – Лабораторію цифрових технологій в нафтогазовій геології

Нещодавно, 24 травня, у Львівському університеті відкрили новий навчальний простір для студентів геологічного факультету – Лабораторію цифрових технологій в нафтогазовій геології. Ця подія є важливою не лише для факультету, а також і для всього університету та наукової спільноти, адже надає можливість здобувачами освіти працювати з професійним комп’ютерним обладнанням та вдосконалювати свої знання на практиці. Ініціатива стала можливою завдяки співпраці геологічного факультету з одними із найпотужніших нафтогазовидобувних компаній України: Нафтогаз України, АТ “Укгазвидобування” та ТОВ “Надра Юзівська”.

Після офіційного перерізання стрічки, яке здійснили ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник та т.в.о. Генерального директора АТ “Укргазвидобування” Олег Толмачев, відбулася урочиста частина події, у якій також взяли участь директор з розвідки та розробки АТ «Укргазвидобування», випускник Львівського університету Макс Вітик, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Університету Віталій Кухарський, начальник департаменту аналізу та моделювання родовищ АТ “Укргазвидовування” В’ячеслав Філатов, директор газопромислового управління Львівгазвидобування Олександр Сендега, декан геологічного факультету Львівського університету Сергій Ціхонь, а також студенти та викладачі геологічного факультету.

Ректор Університету, академік НАН України, професор Володимир Мельник зазначив, що відкриття лабораторії має вагоме значення не лише для студентів та науковців Університету, а й для геологічної науки в цілому. «Для нас дуже важливий подальший розвиток співпраці з виробничими структурами, особливо такими потужними як «Укргазвидобування». Адже це не лише корисно для наших студентів та викладачів, але й має вагоме значення для удосконалення геологічної освіти і науки. Лише у співпраці з компаніями ми можемо вибудувати ту систему освіти, створити ті освітні програми, які будуть максимально відповідати найновішим трендам і викликам часу», – наголосив Володимир Мельник, подякувавши партнерам за співпрацю та ініціативу відкриття лабораторії.

Присутніх також привітав Генеральний директор АТ “Укргазвидобування” Олег Толмачев: “Я дуже радий, що ми змогли взяти участь у модернізації цієї лабораторії та надати молодим геологам можливість працювати із інноваційним програмним забезпеченням. Я впевнений, що чимало з них стануть у майбутньому нашими інтернами, адже галузь потребує молодих спеціалістів, які бажають вчитися та розвивати її. Також я вірю, що відкриття лабораторії – лише початок співпраці, адже ми плануємо продовжувати підтримувати студентів та долучатися до їхнього навчання і професійного зростання”.

До гостей події звернувся директор з розвідки та розробки АТ «Укргазвидобування», випускник Львівського університету Макс Вітик: “Те, що відбувається сьогодні, – це новий рівень стратегічного співробітництва між індустрією та університетом. Ми відкриваємо вперше такий студентський простір, і в майбутньому плануємо також відкрити подібні і в інших ЗВО України. Однак для мене дуже важливим є те, що розпочалася така співпраця саме із моєї Alma Mater. Щиро вірю, що цей простір стане чудовою платформою для діалогу молодих геологів із досвідченими представниками галузі, адже ми плануємо тут проводити для здобувачів вищої освіти навчання, лекції, а також залучати студентів до наукових досліджень та професійних стажувань”.

За плідну співпрацю та спільні проєкти представникам індустрії подякував і проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський: “Університет вже неодноразово взаємодіяв із бізнесом, але вперше співпрацює з державними компаніями такого масштабу, як Нафтогаз України, АТ “Укгазвидобування” та ТОВ “Надра Юзівська”. На мою думку, така робота є дуже важливою, адже дозволяє покращити на державному рівні якість освіти та, відповідно, створити сприятливі умови для навчання майбутніх фахівців українських нафтогазових підприємств. Я дякую усім, хто долучився до відкриття цієї лабораторії, адже за цим стоїть чимало зусиль як із боку компанії, так і з боку адміністрації та працівників факультету. Впевнений, що ідкриття цього простору стане підтвердженням можливостей факультету надавати якісні освітні послуги, а також і своєрідною мотивацією для вступників обирати геологічний напрямок з-поміж інших у Львівському університеті та Україні”.

Після завершення офіційної частини студенти мали змогу поспілкуватися із представниками компаній, а також взяти участь у невеличкому воркшопі щодо користування програмною платформою “Petrel” від начальника департаменту аналізу та моделювання родовищ АТ “Укргазвидовування” В’ячеслава Філатова.

Лабораторія є результатом зусиль багатьох людей, які прагнули створити сучасний центр для навчання і досліджень у галузі нафтогазової геології.  Відтепер завдяки тісній співпраці геологічного факультету з Нафтогаз України, АТ “Укгазвидобування” та ТОВ “Надра Юзівська” студенти зможуть використовувати інноваційні цифрові технології для аналізу та моделювання, що значно підвищить якість навчального процесу та підготовку майбутніх фахівців-геологів.