Університет налагоджує співпрацю з Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

16 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося засідання міжуніверситетської науково-методичної комісії з фізичного виховання, спорту та здоров’я. У заході взяли участь представники провідних університетів та спортивно-оздоровчих установ Львова, які обговорили низку актуальних питань, пов’язаних із розвитком фізичного виховання в освітніх установах, зокрема, йшлося про відновлення традиції міжуніверситетських змагань з різних видів спорту.

Під час засідання виступили завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту Оксана Шукатка, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, начальниця Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Наталія Слимак, віцепрезидент Федерації армрестлінгу України Назар Іваницький, голова Міжуніверситетської науково-методичної комісії з фізичного виховання, спорту та здоров’я Анатолій Магльований.

У виступах йшлося, зокрема, про відновлення традиції міжуніверситетських змагань з різних видів спорту, активізацію спортивних змагань серед ветеранів війни, виклики, які стоять перед фізичним вихованням, проблеми мотивації студентів до активних занять спортом, проблеми спортивної інфраструктури. Під час зустрічі обговорили також питання збалансування теоретичної і практичної підготовки студентів і їхнє військово-спортивне виховання.

Анатолій Магльований зазначив, що проведенню міжуніверситетських спортивних змагань свого часу перешкоджала коронавірусна пандемія, а згодом – повномасштабна війна, однак зараз Львівщина, як відносно безпечний регіон, може цю традицію відновити. Анатолій Магльований підкреслив, що Львівський національний університет імені Івана Франка приділяє велику увагу спортивному вихованню, тож на його переконання саме Львівський університет може стати важливим осередком адаптивного спорту.

В межах зустрічі відбулося також підписання Меморандуму про взаємодію та партнерство між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Львівським обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Відповідну угоду підписали Ректор Університету, академік НАН України, професор Володимир Мельник та начальниця Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Наталія Слимак.

Під час підписання Меморандуму Володимир Петрович зазначив, що спорт і фізична культура є органічними складовими діяльності Львівського університету, а відтак Університет здійснює необхідні кроки для того, щоб молода людина могла сповна розкрити й реалізувати свій спортивний потенціал. Натомість Наталія Слимак висловила переконання, що майбутня співпраця буде предметною, адже обидві установи зацікавлені у тому, щоб виховувати здорову молодь.

Згідно з документом, сторони домовилися про об’єднання зусиль щодо реалізації державної політики з розвитку фізичної культури та студентського спорту, спільне вивчення та формування ефективних моделей розвитку студентського спорту, напрацювання об’єктивних індикаторів якості надання фізкультурно-спортивних послуг при проведенні фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи та поширення передового досвіду організації фізичної культури і спорту. Окрім того, установи спільно проводитимуть фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи, реалізовуватимуть програми та проєкти Міністерства освіти і науки України, об’єднуватимуть зусилля щодо сприяння розвитку спортивної інфраструктури, розвитку студентського спорту, національно-патріотичного та військово-спортивного виховання студентської молоді.