Університет відвідала Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович

14 квітня 2023 року Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка, де поспілкувалася з Ректором Університету Володимиром Мельником.

Під час зустрічі Володимира Мельника та Оксани Жолнович, на якій також були присутні проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник і проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, йшлося про важливість тісної співпраці Університету та Міністерства соціальної політики України. Зокрема, учасники зустрічі домовилися, що для ефективної реалізації соціально важливих ініціатив Львівський університет та Міністерство соціальної політики України спільно працюватимуть над проєктами і на загальнонаціональному, і на міжнародному рівнях.

Привітавши очільницю Міністерства соціальної політики, Ректор зазначив, що Львівський університет відкритий для співпраці та готовий долучитися до важливих ініціатив, спрямованих на зміцнення Української Держави й допомогу українцям у складний час. Також Володимир Петрович зауважив, що з початку повномасштабної війни, Львівський університет надавав підтримку внутрішньо переміщеним особам, а зараз активно долучається до численних волонтерських і соціальних ініціатив, метою яких є допомога Збройним силам України, родинам військовослужбовців та постраждалим від російського вторгнення.

Оксана Жолнович передовсім акцентувала, що здобутки вчених Львівського університету, їхні компетенції та науковий потенціал можуть стати надзвичайно цінними в контексті актуальної діяльності Міністерства соціальної політики. А відтак, співпраця Міністерства та Університету – вкрай важлива для ефективної реалізації соціальної політики в Україні.

Також Оксана Жолнович зазначила, що зараз Україна потребує фахівців у сфері соціальної роботи та соціальної психології й у цьому контексті ЛНУ ім. Івана Франка може бути одним із ключових закладів вищої освіти, який готуватиме фахову молодь у цій сфері та долучатиметься до перепідготовки уже досвідчених фахівців із соціальної роботи.

У відповідь Ректор Університету акцентував, що найефективнішою моделлю взаємодії буде спільне напрацювання і проведення науковцями ЛНУ ім. Івана Франка та фахівцями Міністерства соціальної політики України  курсів, тренінгів і формування навчальних планів для підготовки і перепідготовки фахівців зі соціальної роботи.

Одразу по завершенню розмови з Ректором, Міністерка соціальної політики України зустрілася зі студентами юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Зустріч відбувалася у форматі обговорень як загальної діяльності міністерства, так і нових важливих напрямків роботи в сучасних умовах повномасштабної війни. Зокрема, Оксана Жолнович розповіла майбутнім правникам про те, як соціальна політика впливає на економіку країни, як формуються різні соціальні витрати, яким чином міністерство співпрацює з міжнародними та українськими організаціями задля допомоги вразливим категоріям населення тощо.

Спілкуючись з молоддю, очільниця Міністерства соціальної політики України порекомендувала майбутнім правникам використовувати можливість  здобувати досвід стажування в установах державної влади і побажала студентам успішного навчання та цікавої професійної діяльності у майбутньому.