Університет відвідав Міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владімір Балаш

22 серпня 2022 року до Львівського національного університету імені Івана Франка завітала делегація Міністерства освіти, молоді та спорту Чеської Республіки, яку очолював Міністр Владімір Балаш. Упродовж свого перебування в Університеті учасники делегації поспілкувалися з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником.

У зустрічі також взяли участь проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, декан юридичного факультету Володимир Бурдін, а також начальниця Управління міжнародного співробітництва та протоколу Міністерства освіти і науки України  Стелла Шаповал.

В ході розмови Ректор Володимир Мельник окреслив основні аспекти діяльності Львівського університету, акцентуючи на ключових досягненнях університетської спільноти. Ректор також розповів про відкриття нових освітніх програм, розвиток міжнародного партнерства та пріоритетні вектори розвитку Львівського університету. Володимир Петрович підкреслив, що ЛНУ ім. Івана Франка забезпечує викладання усіх слов’янських мов, зокрема, кафедра слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Львівського університету готує майбутніх фахівців з чеської мови, відтак співпраця з чеськими університетами є надзвичайно важливою.

Під час бесіди йшлося також про налагодження співробітництва між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки. Окрім того, Міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владімір Балаш наголосив на тому, що Міністерство сприятиме посиленню академічної співпраці між Львівським університетом та Карловим університетом, а також іншими провідними чеськими закладами вищої освіти.

В рамках візиту гості відвідали Музей історії Університету, де для них провів екскурсію директор Музею Юрій Гудима. Також учасники делегації ознайомилися з меморіальною таблицею Гершу Лаутерпахту – авторові проєкту Міжнародного білля прав людини і терміну «злочини проти людяності», фундаторові сучасного міжнародного права прав людини, студентові Львівського університету.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото