Університет відвідав омбудсман Італії Маріно Фарделлі

11 грудня 2023 року у Львівському університеті відбулася зустріч із омбудсманом Італійської Республіки Маріно Фарделлі. Спершу він зустрівся з Ректором Університету Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимиром Качмарем, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником та деканом факультету міжнародних відносин Маркіяном Мальським. Разом із Маріно Фарделлі до Львівського національного університету імені Івана Франка завітав Тарас Подвірний – представник Уповноваженого з прав людини у Львівській області.

Під час діалогу Володимира Мельника та Маріно Фарделлі йшлося про перспективи поглиблення освітньої та наукової співпраці між Україною та Італією задля суспільного поступу обох країн. Маріно Фарделлі висловив переконання, що завдяки своїм науковим школам та сучасній динаміці розвитку ЛНУ ім. Івана Франка є перспективним партнером для закладів вищої освіти Італії, зокрема для університетів, розташованих у регіоні Лаціо. Володимир Мельник подякував італійському гостю за увагу до Університету, а також висловив вдячність всьому італійському народу за підтримку України у боротьбі проти російського агресора.

Після зустрічі з адміністрацією Університету, на факультеті міжнародних відносин Маріно Фарделлі зустрівся зі студентами Університету і прочитав їм публічну лекцію на тему «Активне громадянство та права людини». Під час цієї зустрічі він розповів про свої обов’язки та виклики, з якими стикаються італійські посадовці, про свій кар’єрний шлях та досвід роботи у сфері захисту прав людини. Також омбудсман наголосив на важливості підтримки українських громадян, які були вимушені покинути свої домівки внаслідок збройної агресії росії проти України, а сьогодні отримали допомогу та підтримку від Італійської Республіки.

Окрім цього, учасники зустрічі приділили значну увагу темі співпраці між Україною та Італією у сфері освіти, науки та реалізації спільних академічних обмінів з метою ефективної європейської інтеграції української молоді.

Студенти, які поставили найкреативніші питання, отримали подарунки від Маріно Фарделлі на пам’ять про зустріч з омбудсманом.

Світлини: Олега Вівчарика і Катерини Старушенко Більше фото