Університет випустив понад 2300 магістрів

Упродовж січня-лютого 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка традиційно відбувалися урочистості з нагоди вручення дипломів магістрам. Попри те, що сьогоднішні випускники – це студенти, які навчалися в умовах війни, вручення дипломів – це особливий момент у житті кожного з них, адже завершується один із найкращих періодів у їхньому житті.

Цьогоріч випускниками освітньо-професійної магістратури стали 2385 осіб. Найбільше освітньо-професійних магістрів випустили на економічному (364), юридичному факультеті (340 осіб), та факультеті педагогічної освіти (302). Однак усіх наших випускників, незалежно від факультету, який вони обрали, об’єднує те, що вони здобули освіту в одному з найкращих університетів України – Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Випускник магістратури факультету журналістики Максим Христенко, який навчався за спеціальністю «Журналістика» ділиться, що після навчання у нього залишилися приємні спогади: «Для мене навчання на магістратурі за спеціальністю «Журналістика» стало найкращим вибором з усіх можливих. Враховуючи те, що бакалаврат я закінчував за іншою спеціальністю та в іншому ЗВО, можу стверджувати – факультет журналістики за доволі короткий період став для мене рідним. Потужне ком’юніті студентів, викладачів та випускників створює не просто середовище для продуктивного навчання, а й дозволяє по-справжньому ним насолоджуватися».

Анастасія Боднар завершила навчання на факультеті культури і мистецтв за спеціальністю «Середня освіта (Музичне мистецтво)». Перед вступом на магістратуру до Львівського університету, студентка знала чого очікувати, адже тут закінчила бакалаврат. «Упродовж півтора року навчання доводилось стикатись з різними проблемами, які потребували різних рішень, але у всіх цих питаннях ми ніколи не були самотніми: компетентні викладачі супроводжували нас, допомагали і підтримували на шляху до професійності і майстерності. І хоча, магістратура вимагає певної самостійності і критичного мислення, завжди, без виключень, ми могли звернутися за допомогою до професіоналів своєї справи, – ділиться Анастасія. – На факультеті культури і мистецтв, як у середовищі, сповненому творчості і натхнення, таланило і хотілося розвиватись та зростати у професійному плані. За цей час мені вдалося значно покращити свої вміння та навички, отримати неоціненний досвід, поспілкуватися з великою кількістю світлих людей, а також, взяти участь у низці творчих проєктів та заходів. Час, проведений на факультеті, вартий кожної своєї хвилини, адже таких емоцій неможливо отримати більше ніде. Факультет культури і мистецтв залишив в кожному з нас частинку своєї неосяжної сили, якою ми будемо користуватись і розвивати».

Галина Дідоха завершила навчання на хімічному факультеті за спеціальністю «Хімія». Випускниця зазначає, що під час навчання на магістратурі змогла поглибити свої знання та покращити практичні навички. «Більше часу я змогла приділити науковій діяльності, взяла участь у різних конференціях та дослідницьких проєктах. Важливим плюсом, як на мене, є те що, можна поєднувати навчання на магістратурі із роботою за спеціальністю, оформивши і погодивши індивідуальний план роботи із викладачами. Загалом навчання на магістратурі дає змогу підвищити кваліфікацію і підготуватись до роботи за обраним фахом», – ділиться Галина.

Випускниця магістратури факультету управління фінансами та бізнесу Марта Корж навчалася на заочній формі здобуття освіти за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». «Ми навчалися у змішаному форматі, тому не можу сказати, що було важко чи насичено. Але нас намагалися максимально залучити до процесу навчання, наскільки це було можливо в цих умовах. Багато студентів були вже працевлаштовані, але викладачі ставилися до цього з розумінням. Можу сказати, що я дуже приємно вражена ставленням викладачів і їхнім рівнем віддачі», – розповідає Марта.

Враженнями від навчання ділиться й випускниця магістратури філологічного факультету Юлія Васьків, яка навчалася за спеціальністю «Філологія (Українська мова та література)». Випускниця переконана, що навчання у магістратурі – це насамперед рішення самого вступника. «Коли в академічній групі збираються люди, які знають, чому сюди прийшли, тоді і освітній процес наповнюється цікавими дослідженнями, проєктами, фаховими дискусіями та глибоким осмисленням почутого. На щастя, моя група на магістратурі об’єднала чимало людей, які створювали чудову здорову конкуренцію та мотивували зростати. Водночас ці люди також стали для мене максимально комфортною компанією для подорожей, прогулянок, перегляду фільмів, відвідування виставок та презентацій. Надіюсь, так буде і надалі, адже у нас вже багато планів і на «післямагістратурний» час, – розповідає Юлія. – Левова частка магістратури – це дипломна робота. І тут важливо її не лише пережити, а й прожити, відчути кожен рядок і кожне слово. Особливо потрібною у цей період є підтримка наукового керівника: інколи влучні поради та фраза «я у Вас вірю» від цієї людини здатні творити дива, без перебільшення. Загалом вибір завжди є. Та якщо всі обставини «за», є бажання розвиватися, то на філологічному факультеті Вам точно допоможуть, підкажуть, покажуть, відчинять всі двері і приймуть у родину».

Щиро бажаємо усім нашим випускникам доброї долі, підкорення усіх кар’єрних вершин і щасливого майбутнього!

Світлини: Олега Вівчарика, Ярини Пришляк, Марії Твардовської, Ірини Онисько Більше фото