Університетська спільнота вшановує пам’ять Героя України Тараса Матвіїва

10 липня 2023 року минає 3 роки з часу трагічної загибелі випускника факультету журналістики, командира взводу 24-ої окремої механізованої бригади, Героя України Тараса Матвіїва. Герой загинув під Троїцьким, що на Луганщині. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Вірного Сина України.

Упродовж дня студенти та викладачі факультету журналістики, представники адміністрації та громадських організацій Університету, друзі та побратими Тараса віддають Йому шану покладанням квітів до меморіальної таблиці на честь Героя України Тараса Матвіїва, встановленої на фасаді факультету журналістики. Окрім того, біля меморіальної таблиці відправили поминальну панахиду, під час якої спільною молитвою усі присутні вшанували пам’ять Героя. Поминальна панахида за участі батьків Тараса відбулася сьогодні і на могилі Героя на Жидачівщині.

Нагадаємо, Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 року. У 2011 році завершив навчання на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Працював журналістом у львівських та київських ЗМІ, вів блог у виданні «Львівська мануфактура новин». Новітній Герой України був активним учасником Революції Гідності у складі ІІІ-ої сотні Самооборони Майдану, а до грудня 2019 року – депутатом Жидачівської районної ради. У 2015 році Тарас Матвіїв зголосився стати воїном окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Упродовж останнього року життя Захисник України проходив службу за контрактом у 24-ій окремій механізованій бригаді імені Короля Данила. Тарас Матвіїв загинув 10 липня 2020 року під Троїцьким, що на Луганщині. Ціною власного життя він тоді врятував від смерті двох побратимів, витягнувши їх із палаючого бліндажу.

Указом Президента України від 13 липня 2020 року молодшому лейтенанту Тарасові Матвіїву присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

6 грудня 2021 року на фасаді факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили меморіальну таблицю на честь випускника факультету журналістики, командира взводу 24-ої окремої механізованої бригади, Героя України Тараса Матвіїва.

У 2022 році з нагоди Дня журналіста, у Львівській ОВА презентували обласний конкурс журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва. Цьогоріч конкурс відбувся вдруге.

3 листопада 2022 року в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація поетичної збірки Тараса Матвіїва «Мої думки».

Світлини: Наталії Шайди та Олега Вівчарика Більше фото