Університетська спільнота вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського

13 березня 2023 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента економічного факультету Дмитра Чернявського. Днями Дмитро міг би відзначати свій 32 день народження.

Представники адміністрації Університету, студенти, викладачі та працівники економічного факультету спільно з родиною Героя поклали квіти до меморіальної дошки Дмитру Чернявському, встановленої на фасаді економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Надалі усі присутні взяли участь у поминальній панахиді за загиблими Героями України.

«Десять років тому Дмитро Чернявський брав участь у мирних акціях за свободу і єдність України, належав до тих людей, хто прагнув будь-якою ціною забезпечити порятунок інших. Він віддав своє життя за незалежність нашої держави, тож наше завдання – продовжити ту справу, яку розпочав Дмитро та інші Герої – боронити свою Батьківщину від зазіхань ворога. Нехай пам’ять про подвиг Дмитра ніколи не згасне у наших серцях», –  зазначив отець Богдан опісля спільної молитви.

Надалі до присутніх звернувся перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. «10 років вже триває російсько-українська війна, 10 років тому загинув студент економічного факультету Дмитро Чернявський, обстоюючи волю і незалежність нашої держави. Він мав свої плани, мрії, цілі, але віддав життя за свободу кожного з нас. Герої не вмирають, адже пам’ять про них живе в серцях усіх, хто продовжує боротьбу і вірить у перемогу України», – підкреслив Андрій Гукалюк.

Мама Дмитра Чернявського, звертаючись до присутніх, зазначила, що, оскільки могила її сина розташована на окупованій території, меморіальна дошка на фасаді економічного факультету є єдиним місцем, куди можна прийти, аби побути «поряд» з найдорожчою людиною. «Щиро дякую спільноті Львівського університету за збереження пам’яті про мого сина. Він був людиною, яка не могла тікати і ховатися, прагнув захищати те, чим дорожив, тих, кого любив. Сьогодні ми живемо в складні часи, але я переконана, що спільними силами, здобудемо перемогу над ворогом і будуватимемо державу, за яку боролись наші Герої», – зазначила Людмила Чернявська.

Насамкінець декан економічного факультету Ростислав Михайлишин пригадав основні життєві віхи Дмитра Чернявського, розповівши учасникам заходу, яким був Герой, про що мріяв, які ідеї сповідував. «Дмитро вважав за свій обов’язок обороняти мирних людей, і пожертвував власним життям заради порятунку інших. Наше велике завдання полягає в тому, аби зберегти державу і не допустити, щоб жертви наших захисників були марними. Ми повинні робити все, щоб зберегти пам’ять про всіх Героїв України та передати її прийдешнім поколінням, адже лише шануючи тих, хто загинув за правду і волю, зможемо гідну рухатися вперед до перемоги», – акцентував Ростислав Михайлишин.

Нагадаємо, Дмитро Чернявський народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське Донецької області. Навчався на обліково-фінансовому факультеті Донецького національного університету, після закінчення якого вступив у магістратуру економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. 13 березня 2014 року на майдані Донецька Дмитро Чернявський зазнав ножового поранення і помер дорогою до лікарні. Герой похований у Донецьку.

20 лютого 2015 року Дмитрові Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності. У 2018 році на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка встановили меморіальну дошку на честь Дмитра Чернявського.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото